У Луцьку визначили переможців конкурсу проєктів соціального спрямування

У Луцьку визначили переможців конкурсу проєктів соціального спрямування

У Луцькій міській територіальній громаді відбувся конкурс проєктів соціального спрямування, розроблених інститутами громадянського суспільства. До участі в конкурсі допускалися проєкти, які передбачають співфінансування в розмірі не менше 10% власного внеску інституту громадянського суспільства. 

Інститути громадянського суспільства презентували конкурсній комісії ряд проєктних пропозицій. Це, насамперед, проєкти соціально-психологічної підтримки родин військовослужбовців (ГО «Жива лялька», «РІВНИЙ РІВНОМУ», «Молодь з місією Луцьк»), волонтерської дільності (ГО «Жіночими руками в допомогу ЗСУ») та військово-патріотичного виховання (ГО «Про 100 Молодь») .

Учасники конкурсу також широко представили тематику інноваційних соціальних технологій реабілітації і адаптації людей з інвалідністю та формування толерантного середовища (ГО «ДЕВЕЛОПМЕНТ ЕНД ГРОУ», «Інсулін», «Луцький центр здоров’я»).

Інші конкурсні ідеї громадських організацій стосувалися підготовки лідерів для майбутнього України (ГО «КОМА»), створення екокультурного простору для проведення змістовного дозвілля молоді ( ГО «Спільна справа +»), відкриття оглядово-показової пасіки для відновлення психофізичного стану (ГО «Пасічник Волині»).

У Луцьку визначили переможців конкурсу проєктів соціального спрямуванняУ Луцьку визначили переможців конкурсу проєктів соціального спрямування

Комісія на чолі з заступником міського голови Іриною Чебелюк, у п'ятницю, 29 березня, визначили три проєкти-переможці. Основними критеріями відбору були ефективність використання бюджетних коштів, повнота охоплення аудиторії та інноваційність. Переможцями стали:

  • «Жіночими руками в допомогу ЗСУ», метою якого є виготовлення зручного і надійного одягу та амуніції для бійців Збройних сил України. Важливим аспектом є те, що до реалізації проєкту залучатимуться внутрішньо переміщені особи та люди з соціально вразливих груп населення, що дасть змогу не лише займатися важливою справою, а й опанувати професію кравця. Автором та керівником проєкту є Волинський обласний благодійний фонд підтримки Луцького центру професійно-технічної освіти.
  • «Школа адаптації» для батьків та дітей з інвалідністю. ГО «Об’єднання батьків дітей хворих на цукровий діабет «Інсулін» спільно з кафедрою загальної та клінічної психології та кафедрою педагогічної та вікової психології ВНУ імені Лесі Українки організують осередок для батьків, чиї діти хворіють на цукровий діабет І типу, щоб допомогти їм опанувати ефективними навичками самоконтролю і успішної компенсації діабету з урахуванням медичних показників, пропрацювати психологічно із проблемою прийняття хвороби, отримати навички ефективних технік та методик стабілізації емоційного стану, відчути підтримку інших батьків, які вдало реалізовують знання в житті, що зменшує ризик виникнення ускладнень спричинених хворобою. Проєктом передбачається написання методичних рекомендацій для сімей. Здобутими знаннями та досвідом вони зможуть ділитися з тими, хто цього потребує.
  • «Екокультурний простір «ПриСтань» як елемент забезпечення змістовного дозвілля дітей та молоді Луцької територіальної громади та засіб інтерпретації локальної екоспадщини». Автор — ГО «Спільна справа+». Проєкт передбачає створення простору взаємодії місцевого населення з власною локальною екоспадщиною, посилення комунікаційних зв’язків всередині громади та формування передумов для змістовного та свідомого проведення дозвілля дітей і молоді у літній період. Проєкт направлений на популяризацію тематики річкової спадщини Луцької територіальної громади, посилення її туристичної привабливості, розвиток людського капіталу сільських територій, через реалізацію заходів інтелектуального та креативного розвитку дітей та молоді.

Довідково: 

Метою конкурсу є залучення інститутів громадянського суспільства соціального спрямування до вирішення соціальних проблем жителів громади, надання соціальних послуг. Реалізація цих проєктів не вимагає додаткових витрат із бюджету Луцької міської територіальної громади. Кошти виділятимуть у межах програми підтримки та розвитку громадських організацій соціального спрямування на 2021-2025 роки.

До участі в конкурсі допускалися проєкти, які передбачають співфінансування в розмірі не менше 10% власного внеску інституту громадянського суспільства.

Читайте також:

Можливо зацікавить