«У магазині - дороге, а від людей беруть дешево»: чи вигідно здавати молоко на Волині

На Волині фермери нарікають на те, що молоко у них приймають за безцінь, тим часом коли у магазинах ціни на молочні продукти - просто захмарні.
Про це розповів Суспільному керівник обласного департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко.
Досвід фермерського господарства на Волині
Петро Бруско із села Хрипськ Шацької громади тримає у своєму господарстві 38 голів великої рогатої худоби і 8 телят. З його слів, це єдина сімейна ферма у громаді. Власну сімейну ферму Петро започаткував у 2015 році.
За здане на молокозавод молоко фермер отримує щомісячно орієнтовно 19 тисяч гривень. За ці гроші, каже, й виживає родина.
«На мою думку, є люди, які б тримали по 3-4 корови і не їхали до Польщі, якщо б держава трішечки допомагала. В мене беруть молоко по 12 гривень, а в людей по 11 гривень мені доплачують за те, що в мене воно вже охолоджене», — говорить чоловік.

Щоденна праця на фермі — важка, каже дружина фермера Тетяна.
«Спочатку двома апаратами, а потім ще й руками перевіряємо чи є молоко. Зараз доїться лише 15 корів, то ми за день надоюємо десь 80 літрів. Коли 10, коли 15 літрів собі залишаю, а решту здаємо. Хотілося б щоб дорожче молоко було, бо дешеве. В магазині – дороге, а від людей беруть дешево», — каже жінка.

Щоранку на сімейну ферму за молоком приїжджає водій Микола Ткачук. Чоловік кермує молоковозом із 1985-го. За 40 років роботи, зараз, каже, молока від людей збирає найменше, бо всі виїжджають в Польщу на сезонні роботи, корів тримати ніхто не хоче.
«Якщо б на даний час було б 3 літри молока на літру солярки, а так виходить майже 5 літрів потрібно віддати молока, аби купити літру солярки», — каже фермер.

З його слів, корова приносить прибуток лише пів року: 2 місяці вона на отелі, 3,5 місяці телят годує молоком.
«В Європейській державі є якісь доплати за літр молока, у нас такого немає. Як може так бути коли кефір коштує до 50 гривень, а натуральне молоко, яке в мене забирають, 12 гривень», — каже фермер.
Поголів'я корів на Волині та ціни на молоко
У волинських сільськогосподарських підприємствах на початок 2025 року утримували майже 43 тисячі голів великої рогатої худоби та 17 з половиною тисяч голів корів, розповів керівник обласного департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко.
«На сьогодні по молочній галузі є непогана економіка. І підприємства намагаються нарощувати. Цього року Міністерством передбачено дотацію на закупівлю племінних тварин і за частково відшкодування будівництва», — каже Юрій Юрченко.
З його слів у департаменті працюють, аби кожен власник сімейних фермерських господарств мав доступ до технології, генетичного матеріалу, з яким працюють і знанням.

За інформацією начальниці відділу реєстрації цін управління статистики в області Ольги Луковської, торік на споживчому ринку області ціни на молоко зросли майже на 22%, ця тенденція збереглась і в цьому році. Протягом січня-лютого поточного року ціни на молоко загалом зросли на 3,8%.
Читайте також:
- Скільки коштує купити корову на Волині?
- У місті на Волині значно подешевшала картопля
- Умови задовільні: як на Волині проходить перезимівля озимих культур