У початковій школі на Волині відновили очне навчання, бо збудували укриття
На подвір’ї Старосільської школи Павлівської громади на Волині вперше від початку повномасштабного вторгнення учні зібралися на свято Першого дзвоника. До цього два з половиною роки діти вчилися дистанційно, бо в школі не було укриття.
За тиждень школярі сядуть за парти, розповіла Суспільному завідувачка закладу Мирослава Смирнова. Укриття школи мають здати в експлуатацію 9 вересня.
З її слів, у приміщенні площею 30 квадратних метрів зробили вентиляцію, гідроізоляцію, поставлять крісла, портативний біотуалет, воду та медикаменти. Раніше в будівлі, де нині облаштували найпростіше укриття було технічне приміщення для зберігання овочів.
«В укритті можна розмістити до 50 людей. Тому що в садочку — 20, в школі — 17, і 8 працівників школи», — каже Мирослава Смирнова.
Старосільську школу відвідують діти з шести сіл. Мама учениці третього класу Вікторія Довгун каже: навчатися вдома було найважче під час відключень електроенергії.
«Особливо для маленьких дітей повинен бути вчитель, наставник, який їм покаже, розкаже, що і як. А у працюючих батьків, таких як я, не завжди вистачає часу, бо є і домашні обов’язки, і робота», — говорить жінка.
Два з половиною роки вчився дистанційно, бо в школі не було укриття, четвертокласник Андрій Лукашук.
«На дистанційному навчанні я дуже сумував за друзями, я люблю свою школу», — каже учень.
Загалом на території Павлівської громади працює 17 шкіл, цього року усі навчатимуться очно, каже начальниця гуманітарного відділу Павлівської сільської ради Неоніла Вижва. З її слів, з 2022 року вийшли на повний день навчання п'ять закладів загальної середньої освіти, там була можливість облаштувати найпростіші укриття, решта шкіл такої можливості не мала.
«Наші школи і ДНЗ є нетиповими і в них абсолютно не було приміщень для зберігання будь-чого, це і торфобрикет, який на дворі псується, це і овочі. Після спілкування із архітекторами, і ДСНС, вони нам порадили ті приміщення вкопатися вглиб, укріпити стіни, гідроізоляцію захистити стіни і облаштувати під найпростіші укриття», — говорить Неоніла Вижва.
Зі слів Неоніли Вижви, на облаштування укриттів витратили 350 тисяч гривень з місцевого бюджету.
Загалом на Волині 2 вересня очне навчання розпочалось у 438 школах та у 121 використовують змішану форму, про це розповіла начальниця обласного управління освіти і науки Наталія Матвіюк. З її слів, у навчальних закладах області від початку року побудували або реконструювали 68 нових укриттів різного типу.
Читайте також:
- Кошти виділили ще два роки тому: чому у ліцеї на Волині досі не збудували нове укриття
- У волинських школах і дитсадках проводять перевірку укриттів та безпеки
- У селі поблизу Луцька планують відремонтувати укриття ліцею за 15 мільйонів