У селі на Волині горіло 12 гектарів лісу

У селі на Волині горіло 12 гектарів лісу

12 травня близько 14:00 у лісі села Маркелівка Оваднівської громади помітили високу димову хмару.

У Володимир-Волинському районі горіння лісу на площі 12 гектарів ліквідували рятувальники 7 ДПРЧ, працівники місцевої пожежної охорони сіл Овадне й Галинівка, а також вогнеборці місцевого лісгоспу, повідомляє ДСНС Волині.

Цього ж дня у Волинській області трапилося ще 4 пожежі сухої трави на відкритих територіях та одна пожежа у лісі. Усі загоряння виникли через необережне поводження з вогнем громадян.

Низова пожежа у лісі в Ковельському районі охопила площу 12 гектарів. На її гасіння залучили 4 одиниці основної техніки 10 ДПРЧ м. Любомля, 24 ДПРП села Старовойтово та місцевої пожежної охорони села Штунь, а також 8 автомобілів та 3 трактори Любомльського лісгоспу. На місці події працювали 59 осіб. Горіння ліквідоване.

Вранці горіла суха трава в урочищі Замок біля села Нові Березичі Любешівської територіальної громади. Вогонь охопив угіддя площею два гектари. На відкритій території – біля села Сваловичі на чотирьох гектарах також горів сухостій.

У селищі Турійськ рятувальники приборкали пожежу сухої трави на площі 0,2 га. Увечері невідомі особи підпалили суху траву на площі 0,2 га в селі Великий Омеляник Луцького району.

Обідньої пори трапилася пожежа у лісових насадженнях поблизу села Висоцьк на Ковельщині.

Згідно з розпорядженням начальника Волинської обласної військової адміністрації від 23-го березня у період дії воєнного стану населенню заборонено відвідування лісів, а також в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки. Винятком є транспорт і техніка яка використовується військовими та лісокористувачами.

Тих, хто все-таки ходить до лісу попри період воєнного стану та пожежонебезпечну ситуацію, можуть притягти до адміністративної відповідальності.

Насамперед, ст. 77 КУпАП встановлює відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. На порушників закону, які розводять багаття у лісі, чекає штраф у розмірі до 4 250 грн, а для посадових осіб – до 15 300 грн.

Можливо зацікавить