Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації, - заступник голови Нацполіції

Умовний строк не рятує ухилянта від мобілізації, - заступник голови Нацполіції

Чоловіки, які отримали умовні терміни покарання за ухилення від мобілізації, надалі підлягають мобілізації в Україні.

Про це в інтерв'ю «Цензору» сказав перший заступник голови Національної поліції – керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе, - пише Слово і діло.

Цуцкірідзе нагадав, що поліція розслідує близько 9,4 тисяч проваджень щодо ухилення від мобілізації, до суду направлено 2,6 тисячі справ. Найбільша кількість кримінальних проваджень щодо ухилення від мобілізації розслідується у прикордонних областях – Одеська, Закарпатська, Львівська, Чернівецька.

«Якщо аналізувати ті вироки, які вже є, то в переважній більшості чоловіки, які ухиляються від мобілізації отримують умовні терміни покарання. Суди враховують моральний стан, якісь етичні речі, наявність родичів, які знаходяться на утриманні цих людей, дітей, їхні аргументи щодо непридатності до служби, хоча медична комісія надає довідку, що він придатний», – розповів він.

На запитання, чи означає умовний термін покарання, що людина вже не піде до армії, заступник голови Нацполіції відповів: «Ні, вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина вчинить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк».

Він зазначив, що при винесенні вироку суд керується тим, що підсудний у майбутньому є потенційним військовим ЗСУ, і «виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити у нього була».

Читайте також:

Можливо зацікавить