«Війна не закінчиться ні в цьому році, ні в наступному»: у Луцьку відбулася зустріч з Героєм України Володимиром Жемчуговим
В обласному центрі Волині ветеран і Герой України Володимир Жемчугов презентував освітній проєкт «Як починалась війна», з яким приїхав до школярів та студентів.
У четвер, 9 листопада, учасник спротиву російській агресії під час зустрічі зі студентами Луцького технічного університету розповів про російсько-українську війну, в якій брав участь з 2014 року, – пише Суспільне Луцьк.
«У 2014 році цим студентам було 9-11 років. В такому віці діти не завжди дивляться новини і не замислюються, що трапилося, тим більше в регіонах, де не було активних бойових дій. Ми повинні розповідати дітям про цю війну. Більше 350 років Росія хоче знищити українців», — сказав ветеран.
Володимир Жемчугов родом із міста Красний Луч Луганської області. Чоловік займався підприємницькою діяльністю, а згодом деякий час проживав у Грузії. З його слів, із 2014-го був партизаном, учасником руху опору проти російської окупації на Луганщині.
Спільно із Збройними силами України провів 30 диверсійних операцій на території так званої ЛНР, говорить ветеран.
Дружина і координаторка освітнього проєкту Олена Жемчугова розповіла, що 29 вересня 2015 року Володимир Жемчугов потрапив у полон, де перебував рік. У полон потрапив із пораненням унаслідок підриву на розтяжці після виконання завдання.
«Домовилась наша сторона про обмін «один на один», але обмін не відбувся. Та сторона знала, хто він є, і вони запросили «один на три». Він був цінний. Мабуть, вони хотіли, щоб він працював на них. У 2016 році двох зрадників СБУ обміняли на Володимира», — розповіла Олена Жемчугова.
Зараз Володимир проводить національно-патріотичні лекції. Ветеран прогнозує, що війна з Росією триватиме довго.
«Росія дуже підготувалась до цієї війни і ми воюємо одні з допомогою американської і європейської зброї. Війна не закінчиться ні в цьому році, ні в наступному. Я думаю, що ресурсів у Росії вистачить до 2026 року, а потім вона повинна збанкрутувати, як було із Радянським Союзом після економічних санкцій», — каже чоловік.
Студентка Луцького НТУ Вікторія Сурду зазначила: тішить той факт, що для молоді створюється більше інформації про російсько-українську війну.
«Для мене було новизною дізнатись про те, що насправді було декілька спроб захопити Луганськ та Донецьк. Я дуже вдячна за сьогоднішній захід, адже це нова можливість дізнатись більше про свою державу», — додала дівчина.
Окрім прослуханої лекції, студенти й викладачі волинського вишу переглянули документальний фільм «Як починалась війна», а також отримали книги про російсько-українську війну з підписом Героя України Володимира Жемчугова.
Із освітнім проєктом Володимир Жемчугов разом із дружиною відвідали понад 30 закладів освіти в шести областях.
Читайте також:
- «Був наказ – без вагань вирушили на схід»: історія кулеметника волинської тероборони
- Від ворожих снайперів тільки лахміття розліталося, - мінометники Луцького батальйону ТРО про роботу під Бахмутом
- Один син на фронті, другий у полоні, а їхній батько загинув: історія родини з Волині