Водії і спеціалісти з обслуговування генераторів: яку роботу пропонують на Work.ua і скільки обіцяють платити

Водії і спеціалісти з обслуговування генераторів: яку роботу пропонують на Work.ua і скільки обіцяють платити

Кількість вакансій, які пропонують на сайтах з працевлаштування майже досягла рівня початку лютого 2022 року, проте кількість шукачів роботи знизилась. Середня зарплата, яку пропонують роботодавці - 15 тисяч, а найзатребуванішою серед посад, крім IT-спеціалістів, є водії-міжнародники.

Про це в ефірі телеканалу Еспресо розповів PR-директор Work.ua Максим Пилипенко

За його словами, у лютому, перед повномасштабним наступом, на сайті «Work.ua» було понад 100 000 вакансій. У березні це число впало у 15 разів - до 6 тисяч вакансій. Водночас кількість відгуків на вакансії зросла у 5 разів.

«Протягом весни, літа, осені ринок балансував: кількість вакансій зростала і наразі вона складає вже половину від довоєнного рівня. Натомість активність шукачів роботи навпаки знижувалася і знизилася у рази, але все ще не є довоєнним рівнем. Рівень праці все ще належить роботодавцю», - зазначає Пилипенко.

Аналіз вакансій на сайті за 8 років показав, що український ринок праці за цей час українізувався. Ще 8 років тому українська мова складала близько 15% від загальної кількості, а значну, більшу частину, займала російська. Ключовими моментами у зростанні української став 2014-й, 2019-й, коли запроводили закон про українську мову, і, звісно, 2022-й.

«Ми закінчили 2022 рік із показником української мови близько 90%, а російської на рівні 8%», - пояснює PR-директор work.ua.

Під час повномасштабної війни, коли кількість вакансій стала меншою, каже Максим, активізуються нечесні роботодавці. Це, так би мовити, шлюбні агенції, стрімінгові сервіси, криптошахраї, які пропонували українцям дуже привабливі зарплати, але без вказування умов праці.

Наприклад, заробітна плата була в діапазоні від 10 до 200 тисяч гривень, яка і ставала магнітом для шукачів роботи. При відсутності умов роботи зазначали додаткові вигоди праці: піца і суші за рахунок роботодавців, розважальні заходи, розіграш техніки.

Проте після того, як зростала кількість скарг від шукачів роботи, у Work.ua видалили всі вакансії. Кажуть, що їх було понад 600.

Середній показник заробітної плати в Україні - 15 тисяч гривень, який тримався такого числа протягом всього 2022 року. Зарплата залежить від області: наприклад, у Київській вона була найбільшою - 17 500 гривень, а у дистанційній роботі, яку теж винесли у окрему область, - 22 500 гривень.

В топі найбільш затребуваних посад в Україні, крім сфери IT, є водії. Наприклад, водій-міжнародник може отримувати близько 40 тисяч гривень. Також за результатами грудня побачили, що у високооплачувані професії додався ще дизеліст (фахівець дизельної справи). Його зарплата складає 29 тисяч гривень.

Це пов’язано з підвищеним використання генераторів і необхідності їх обслуговування. До затребуваних посад додалися ріелтори, автомаляри, медіа-баєри, які отримують більше 40 тисяч гривень. 

HR-фахівці кажуть, що у 2023 році на ринку праці будуть певні тренди щодо шукачів роботи. Перше - емоційна стійкість, як конкурентна перевага. Людина, яка знаходиться в депресії, менш продуктивна, тому важливий психологічний й емоційний стан працівника.

Інший момент - робота не по 8 годин, а на результат. Перебої зі світлом і зв’язком впливають на ефективність роботи бізнесу. Тому можливість працювати зранку і ввечері, або на вихідних, коли є електроенергія і зв’язок, буде важливим моментом.

Читайте також:

Можливо зацікавить