Водяна станція: як вибрати та встановити ідеальну для вашого будинку

Водяна станція: як вибрати та встановити ідеальну для вашого будинку

Жити у тиші приватного будинку, пити каву у затишній альтанці та слухати щебет пташок – мрія багатьох. Ця мрія розбивається лише однією думку про відсутність міського комфорту. Відомо, що з постачанням води у деяких селах справи дуже погані. Аби вирішити цю проблему, доводиться рити колодязь чи бурити свердловину. Та щоб вода потрапляла до дому, необхідна насосна станція, яка доставить її до потрібного місця. 

Що таке насосна станція та принцип її дії

Станція для води – це система, яка складається з чотирьох основних елементів:

  • гідроакумулятора з м’якою ємністю для води та відсіком для повітря;
  • насоса;
  • електричного двигуна;
  • датчика слідкування за рівнем води.

Принцип дії простий. Насос перекачує воду до м’якої ємності. Повітря її стискає, і вода під тиском потрапляє у точки споживання. Коли рівень води падає, спрацьовує датчик та вмикає насос.

Станція насосна для будинку чи дачі дозволить значно полегшити життя власників, зробить його комфортним та зручним.

Як вибрати насосну станцію для приватного будинку

Обираючи водяну станцію, треба звернути увагу на наступне:

  1. Глибина залягання водного шару. При глибині до 8 метрів підійде насос поверхневий. В інших випадках потрібний буде глибинний занурювальний.
  2. Об’єм гідроакумулятора. При недостатньому об’ємі насос буде часто вмикатися та швидко вийде зі строю. При занадто великому вода буде в ньому застоюватися.
  3. Потужність. Насос невеликої потужності не зможе перекачувати воду на потрібну відстань, а надто потужний споживатиме багато електроенергії.
  4. Наявність захисту від сухого ходу та перегріву.
  5. Продуктивність. Вона має бути від 1000 до 2000 літрів за годину.
  6. Матеріал виготовлення. Водонасосна система з чавуна чи сталі слугуватиме набагато довше, ніж пластикова.

Не слід намагатися занадто економити на купівлі водонасосної у Києві. Виготовлений з неякісних матеріалів недобросовісним виробником прилад швидко вийде з ладу, що обернеться новими витратами на його заміну. 

Де встановити водяну станцію 

Водяну станцію для будинку можна встановити самостійно. Важливо знайти для неї відповідне місце та зробити міцний фундамент з бетону.  Це може бути: 

  1. Теплий сарай чи підвал. При цьому бетонна основа має бути вищою за підлогу та не повинна торкатися стін, аби від вібрації насосу вони не почали тріскатися. 
  2. Якщо насос працює шумно, треба обкласти стіни приміщення декількома шарами шумоізоляційного матеріалу.    
  3. Приямок поблизу водозабору. Він має бути глибиною понад два метри, аби не промерзав взимку, досить просторим на випадок ремонту та мати бетонну основу.

Купівля водонасосної станції дозволить зробити заміське життя комфортним та не залежати від централізованого водопостачання протягом цілого року.