Волиняни здійснять паломництво до Холмської чудотворної ікони

Волиняни здійснять паломництво до Холмської чудотворної ікони

На Різдво Пресвятої Богородиці 21 вересня - день пошанування Холмської ікони Божої Матері. У Луцьку в цей день стало традиційним паломництво до одного з найдавніших образів у Україні, який зберігають у Музеї волинської ікони.

Про це інформує Волинська єпархія ПЦУ.

У день особливого шанування цієї великої реліквії, в Луцьку відбудеться молебень у Музеї волинської ікони, що на вулиці Сергія Тимошенка, 5, (колишня вул. Ярощука). 

Початок богослужіння запланували на 16-ту годину.

Волиняни здійснять паломництво до Холмської чудотворної ікони

Нагадаємо, що Холмський чудотворний образ Богородиці з Дитятком - один із найдавніших у світі (кінець ХІ ст., Візантія). Він - один із чотирьох найбільших іконописних святинь Київської Русі. Це єдина апостольська чудотворна ікона, яка залишилась в Україні. Унікальну пам’ятку візантійського мистецтва ХІ століття приписують перу євангеліста Луки. За переказами, вона  потрапила спочатку до Києва разом з дружиною князя Володимира Анною.

З ХІІІ століття був у Холмі, столиці Волинсько-Галицького князівства, де прославилась багатьма чудесами. Появу її в Холмі пов’язують з іменем Данила Галицького. Чудотворення фіксували й надалі, аж до нашого часу. 

Під час Першої світової ікона зникла, і цей період збігається з руйнацією чотирьохсот православних церков Холмщини. Згодом Холмську Богоматір віднайшли у Києві і повернута холмщакам за сприяння митрополита Іларіона (Огієнка). Однак незабаром знову загубилася...

Наприкінці 90-х років минулого століття ікону принесла до музею Волинської ікони донька священика Надія Коробчук. Як з’ясувалося, святиню переховали під час примусового переселення, ризикуючи життям, а потім не наважувались розкрити таємницю, боячись, що образ стане жертвою войовничих атеїстів. 

Нині образ зберігають у Музеї волинської ікони. Реставрував його Анатолій Квасюк, який цьогоріч, після тяжкої хвороби, відійшов у вічність

Більше про чудотворний образ можна дізнатися переглянувши відео, яке 20 вересня у фейсбуці розмістив журналіст Андрій Гнатюк.

Можливо зацікавить