ВООЗ б'є на сполох: нова епідемія не за горами

ВООЗ б'є на сполох: нова епідемія не за горами

Із січня спалах холери зареєстровано вже у 29 країнах. Кількість випадків зараження у світі перевищила з початку року 582 тис. Померло вже понад 4,5 тис. осіб.

Захворювання на холеру набуває загрозливих масштабів, повідомила Всесвітня організація охорони здоров’я, передає Gazeta.ua.

У ВООЗ розцінили ризик подальшого поширення цієї хвороби у світі як дуже високий. Організація не виключає, що проблема може перетворитись на пандемію, якщо не перешкодити цьому

«У 2023 році кількість випадків захворювання на холеру перевищила минулорічні показники. Станом на 15 вересня було зафіксовано 582,2 тисячі хворих і 4,5 тисячі померлих», – зазначила ВООЗ у своєму інформаційному бюлетені.

Організація нагадала, що у 2022 році у світі було зареєстровано 472,7 тисячі випадків холери, а у 2021 році – 223,3 тисячі.

З огляду на велику кількість спалахів хвороби та їхнє географічне поширення, а також через брак вакцини й інших ресурсів, ВООЗ продовжує оцінювати ризик на глобальному рівні як дуже високий.

Особливо сильно хвороба вдарила по Африці. З початку 2023 року про випадки холери повідомили 16 африканських країн.

«Спалахи хвороби були зареєстровані, зокрема, в Бурунді, Демократичній Республіці Конго, Зімбабве, Камеруні, Малаві, Мозамбіку та Ефіопії. Найбільше випадків із підозрами на холеру – в Афганістані, де їх уже близько 159 тис. Хвороба також набула поширення в Сирії (близько 120 тис. випадків), Гаїті (понад 62 тис.), Малаві (понад 58 тис.), Конго (близько 36 тис.) та Ефіопії (понад 23 тис.)», – сказано в повідомленні.

Холера – гостра особливо небезпечна інфекційна хвороба, спричинена холерним вібріоном, що викликає тяжкий гастроентерит з різким зневодненням організму та гемодинамічними розладами.

За даними ВООЗ, Афганістан, Камерун, Демократична Республіка Конго, Малаві, Нігерія, Сомалі та Сирія за рік особливо постраждали від спалахів холери на своїх територіях.

У тимчасово захоплених росіянами Скадовську та Генічеську Херсонської області липні фіксували збільшення кількості випадків інфекційних захворювань на гострі кишкові інфекції. За характером протікання хвороба має ознаки холери.

Читайте також: 

Можливо зацікавить