Взяли 90 тисяч і розвалили кімнату: житель Луцька втрапив на горе-фірму з ремонту

Взяли 90 тисяч і розвалили кімнату: житель Луцька втрапив на горе-фірму з ремонту

Фінансовими збитками, нервами та втраченим часом обернулося бажання жителя Луцька Романа зробити ремонт в будинку. Фірма грубо порушила умови договору: замість ремонту працівники лише розвалили кімнату і за це взяли 90 тисяч гривень. Майстри самі визнали свою некомпетентність, проте повертати кошти не збираються.

Як виявилося, Роман – не єдина жертва ділків. На горе-фірмі – суди та численні виконавчі провадження від людей, які замість ремонту отримали збитки, пишуть Волинські новини. 

Історія одного «ремонту»

На початку серпня 2024 року Роман з сім’єю вирішили зробити частковий ремонт ванної кімнати, коридору та житлової кімнати приватного будинку.

«У цьому будинку живе наш батько, який має інвалідність, а відповідно – особливі потреби. Умови були цілком придатними, однак ми хотіли облаштувати ванну теплою підлогою, оновити плитку і сантехніку, а в кімнаті та коридорі – пофарбувати стіни, щоб будинок став комфортнішим, – розповідає Роман. – З огляду на нашу зайнятість, шукали підрядника, який міг би все зробити під ключ з гарантією кінцевого результату».

Чоловік каже, що шукали відгуки серед знайомих, переглядали рекламу та рекомендації в соціальних мережах. Майстри, яких радили насамперед, були зайняті на інших об’єктах. Часу чекати не було, адже хотіли завершити роботи до настання холодів.

Відтак знайшли в інтернеті компанію «Pro-Оселя» (яка також продає свої послуги під найменуванням «Надійні Стіни», UBGgroup), власником якої, а також організатором усіх робочих процесів з пошуку нових клієнтів та виконання робіт є такий собі Більський Олександр Андрійович. Роман наголошує, що в соцмережах горе-фірми було чимало публікацій з результатами ремонтів, процесом робіт, порівнянням до та після. На перший погляд, все це справляло враження якісних ремонтних робіт, що й підкупило замовників.

«Домовилися про огляд будинку, щоб озвучити свої побажання, узгодити обсяг робіт. Приблизно за тиждень приїхав представник фірми Андрій, разом з ним оглянули обʼєкт, озвучили наші побажання, він натомість поділився своїми рекомендаціями. Домовилися, що фірма зробить детальний кошторисний розрахунок вартості ремонту та надасть на погодження. Загалом вийшло 170 тисяч гривень, з яких ремонт ванної кімнати – 80 тисяч, коридору та кімнати – 90 тисяч», – пригадує Роман.

Аби домовленості та гарантії були не лише на словах, підписали договір з ФОП Більською Мартою Остапівною, за яким фірма зобовʼязалася завершити роботи до 27 вересня 2024 року, а їх вартість не мала бути більшою, ніж вказано у комерційній пропозиції. Узгодили також і те, що в разі потреби у виконанні додаткового обсягу робіт, такі домовленості мають бути зафіксованими у письмовому вигляді шляхом укладення додаткової угоди.

Проте ні 27 вересня, ні через місяць роботи не завершили. Все, що спромоглися зробити за цей час, неприємно вразило замовників: розвалили ванну кімнату, створили аварійну ситуацію, пошкодили систему опалення, шахту димоходу, лічильник водопостачання, паркетну підлогу тощо.

Авансом підряднику заплатили 90 тис. грн, натомість інша частина підлягала сплаті за актом виконаних робіт опісля їх завершення.

Важливим моментом у цій історії є те, що, узгоджуючи порядок виконання робіт, підрядника попередили, що на час ремонту в будинку проживатиме людина, а тому система водопостачання та опалення мають функціонувати.

Однак уже від самого початку робіт з’явилися тривожні сигнали щодо компетентності та професійності майстрів, залучених до демонтажних робіт.

Приміром, демонтаж старої плитки та штукатурки робили, ймовірно, неповнолітні, які постійно скаржилися роботодавцеві на відсутність засобів індивідуального захисту. Ці роботи були схожими радше на руйнацію, аніж на демонтаж, розповідає Роман. Після демонтажу плитки виявилося, що на старій штукатурці немає жодних дефектів, однак «виконроб» Андрій запевнив, що все під контролем, мовляв, цього потребує технологія. 

Надалі роботи виконували періодично. У ванній кімнаті площею всього чотири квадратні метри різні види робіт виконували близько 15 майстрів, які щоразу нарікали на якість робіт «колег-попередників».

«Як замовники ми постійно телефонували та писали керівнику, особі, відповідальній за наш об'єкт, згаданому «виконробу» Андрію, окремим майстрам, – описує ситуацію Роман. – Коли стало очевидно, що роботи виконують вкрай повільно, безвідповідально та неякісно, ми почали висловлювати конкретні претензії».

Напрочуд цинічно звучали постійні обіцянки завершити проміжні етапи робіт. І це у той час, коли майстри зовсім не працювали в будинку та не відповідали на дзвінки господарів. Окрім інших, звучали відмовки на кшталт «сьогодні майстри не працюватимуть, бо за старим календарем свято». Роман наголошує, що це мало цілковито абсурдний вигляд.

Станом на кінцеву дату завершення робіт, вказану в умовах договору, було завершено лише демонтаж та частково здійснено оштукатурювання стін.

Крім того, перед цим один із майстрів фірми пробив трубопровід, внаслідок чого затопило ванну, а також було пошкоджено розподільчий вузловий колектор водопостачання до низки прилеглих будинків. Упродовж години вода заливала кімнату, підтопила фундамент та підвальне приміщення.

Наслідки цієї аварії працівники «Луцькводоканалу» усували майже тиждень, протягом якого водопостачання, певна річ, було відсутнє.

Тим часом ремонтна фірма повідомила власника, що усі витрати, пов'язані з цієї аварійною ситуацією, візьме на себе. Тим більше, що, відповідно до укладеного договору, це є її обов’язком.

«Будучи вкрай незадоволеним, керівник «Pro-Оселя» особисто запевняв, що навіть у такій ситуації потрібно шукати позитив, мовляв, усуваючи недоліки, вони заразом цілком замінять і мережі у ванній кімнаті, – розповідає Роман. – Однак це кинуті на вітер слова. Адже потім вони надали нам для оплати рахунок і акт з цими витратами».

Більше того, ремонтна фірма та її працівники зовсім не подбали про збереження майна власників, яке залишалося в будинку, не захистили котел опалення від пилу, не ізолювали інших приміщень в будинку від потрапляння пилу та залишків сміття.

Зі слів Романа, низку вимог щодо повернення частини із суми попередньої оплати фірма проігнорувала. Натомість нещодавно її власник надіслав акт виконаних робіт у ванній кімнаті на суму 96 тисяч гривень, до якого включено роботи, яких взагалі не виконували, та роботи, обсяг яких не було погоджено із замовником. Більше того, частину робіт виконували поза межами об'єкта, а частину матеріалів узагалі не поставили.

Водночас замовнику надійшла «пропозиція». Мовляв, ми можемо завершити ремонтні роботи в обсязі, який узгоджували, але для цього потрібно доплатити ще 35 тисяч. Одначе при цьому – жодних гарантій щодо кінцевого терміну їх виконання.

Втомившись спостерігати за тим, як безглуздо затягується тривалість ремонту, а надто – за тим, що кожен процес виконують непрофесійно й направду похабно, замовники повідомили, що мовчати про це не будуть та звернуться в медіа, щоб застерегти інших від таких будівельно-ремонтних шахрайств.

Натомість власник фірми Олександр Більський вдався до шантажу та погроз, стверджує Роман. Запевняв, що володіє величезним медіаресурсом із 74 груп у соціальних мережах, які охоплюють аудиторію у 5,5 мільйона осіб, а тому нібито може легко «зробити відомим» будь-кого у потрібному йому світлі, зокрема й прискіпливого замовника. Того самого, який змушений вимагати у ремонтної фірми дотримуватися умов договору.

До слова, перед цим замовникам надійшла, так би мовити, компромісна пропозиція. Мовляв, ми зробимо ремонтні роботи безплатно, а ви, своєю чергою, влаштуйте нашим компаніям та ремонтно-будівельним послугам цілковиту медійну підтримку в соціальних мережах та ЗМІ.

«А відтак у приватних розмовах почав відрікатися від раніше наданих гарантій. Обрав позицію, що фірма нібито виконала взяті на себе домовленості. Дозволив собі у глузливій манері відповідати на питання та претензії щодо розірвання договору, повернення попередньої оплати тощо», – зазначає Роман.

Наразі власники будинку, де через недобросовісного виконавця застопорився ремонт, вирішили скористатися правовою допомогою. Тож буде здійснено фіксацію результатів робіт й розпочнеться претензійно-позовна робота.

До слова, аналізуючи відкриті відомості з вебресурсів «Судова влада України», «Єдиний державний реєстр судових рішень» та аналітичної системи YouControl, вдалося встановити безліч судових спорів за позовами забудовників, банківських установ, виробників будівельних матеріалів, власників житлових об’єктів до Більських.

Взяли 90 тисяч і розвалили кімнату: житель Луцька втрапив на горе-фірму з ремонту

Там йдеться про стягнення заборгованості, збитків, матеріальної шкоди, зокрема за договорами підряду ремонтних робіт. А це є очевидним свідченням щонайменше недобросовісної репутації. 

На завершення також згадаємо історію ще однієї людини, яка мала вкрай неприємний досвід із фірмами Більського, та яка змушена була надати розголосу своїй ситуації у мережі Фейсбук.

«Хотілося б застерегти інших, аби вони обачно та виважено підходили до процесу підбору організації та майстрів для проведення ремонтно-будівельних робіт. На жаль, мій досвід свідчить про те, що у жодному разі не варто обирати компанії «Pro-Оселя», «Надійні Стіни», UBGgroup, пов’язані з паном Більським», – підсумовує лучанин Роман.

Конфліктний глухий кут

Аби з’ясувати позицію власника ремонтної фірми, інформаційне видання «Волинські Новини» звернулося по коментар безпосередньо до Олександра Більського. Той прогнозує судову тяганину й запевняє, що всі кошти, які сплатив замовник, «відпрацьовано». Водночас він не заперечує, що аварійна ситуація виникла в процесі ремонтних робіт. Його працівники усунули наслідки аварії, ці роботи фірма оцінила у 20 тисяч гривень.

«Ми були готові продовжувати роботу, але виникла аварійна ситуація. Це старий будинок, відбувся аварійний прорив водопроводу. Клієнт усно погоджував нам, щоб ми швидко усували наслідки аварії, щоб у людей була вода. Ми все зробили, але, на жаль, нам не хочуть платити», – каже Олександр Більський.

Натомість, як пояснює Роман, сам Олександр, коли виникла аварія, запевнив його, що ліквідує наслідки власним коштом. Більше того, навіть не ставив замовників до відома, у яку суму це може обійтися. Та й договором визначено, наголошує Роман, що такі витрати покладено суто на підрядника.

«І ми зупинили роботу, розірвали договір. Хоча всі чорнові роботи закінчили, залишалося буквально п’ять робочих днів, щоб покласти плитку, все завершити і розійтись. Готові були знижку зробити. Але замовник відмовився», – прокоментував власник фірми.

Схоже, що крапку в цій історії зможуть поставити хіба у суді.

Іван САВИЧ

Читайте також: 

Можливо зацікавить