«Я був перший хлопець на селі»: легендарний екстренер «Волині» поділився різдвяною історією з дитинства
Колишній наставник луцької «Волині» Мирон Маркевич розповів, як ходив колядувати і який йому подарунок прислали родичі з Америки.
Про це пише НВ.
Відомий тренер пригадав своє минуле та розповів, як він колись вирізнявся від інших дітей.
- Яким буде цьогорічне Різдво для вас? Краще, що перенесли на грудень таку подію?
- Добре, що перенесли. Давно пора. Так, що я двома руками «за». Я дуже радий.
- Ви раніше у січні святкували, так?
- 7 січня святкували. У грудні - вперше.
- Ви точно пам’ятаєте якісь історії з вашого дитинства. Як відбувалося Різдво? Чи можете пригадати? Що для вас означає коляда?
- Ой, це так було давно, але було дуже весело. Колядувати забороняли в той час. 60-ті роки… Але ми з нетерпінням чекали цього моменту. Тому що можна було ходити, колядувати. Давали нам копійки… Ну, потім можна було ключку купити чи ковзани за ці гроші. Було дуже весело і дуже чекали тих свят.
- Робили якісь Вертепи?
- Вертепи забороняли тоді. Ми ходили по дві-три дитини. Так, щоб було, як зараз — то тоді такого не було. Але так згадую ті часи. І зими були зовсім інші. По два метри снігу, мороз був і було зовсім інакше, ніж зараз.
- Треба було чистити сніг кілька годин, щоб просто кудись піти?
- Так, так. Зараз світло хоч є. А тоді ліхтарі брали. З’явилися тоді тільки ті китайські ліхтарики. І ми ходили з цими ліхтариками. Ходили до рідних: мама, брат, сестра… Бо там нам більше давали грошей.
- Говорили ще з Юрієм Віртом, він казав, що відразу тоді купували чи лижі, сани, ключки, ковзани. Не відкладали гроші на дальший період. Заколядували, тай витратили.
- Так. Ключки тоді тільки якісь з’явилися. Бо ми в основному в лісі вирізали якесь деревце, ключку зробили та й грали. А ковзани були маленькі, на шнурках. І все. Це вже потім почало з’являтися більше. Моя родина, брати, сестра — жили в Америці. І вони мені вислали ковзани справжні. Я був, напевно, один в Україні, який мав і одягав такі ковзани. То були чисто хокейні! Я був перший хлопець на селі, як то кажуть. Потім вже і ключки з’явилися, в Мукачеві фабрику відкрили. Був чемпіонат області, на Україну грали. Цілу зиму був каток у Львові на стадіоні Україна. Цілу зиму заливали. Був мороз, була справжня зима. Дуже багато дітей там каталося. Були хороші роки.
- Порівняти зараз Різдво і тоді. Чи змінилося у вас ставлення до самого свята з того моменту?
- Ну, як змінилося? Я так само чекав Різдво. Тому що коли є можливість зібратися разом, в мене діти, онуки. Але я вже зараз зовсім в іншому статусі - тоді ми були дітьми, усе по-іншому сприймалося.
- Що ви б хотіли побажати українцям як і всій футбольній спільноті власне на 2024 рік? Чого очікувати?
- По-перше, настання миру. Хотілося, щоб, нарешті, прийшов мир на нашу землю. Якщо говорити про футбол, ну, я з оптимізмом дивлюся вперед. Тому що, я вважаю, що наша збірна одна з найсильніших в історії України. Найсильніша збірна, але то моя думка. Наша молодіжна команда їде на Олімпіаду. Наша молодіжна збірна йде на першому місці у відборі на Євро, Англію обіграли. Тому я з оптимізмом дивлюся на все це. Наші футболісти дуже сильно себе зарекомендували в топчемпіонатах. Не дивлячись ні на що, наш футбол рухається вперед, я так вважаю. Дай Бог, щоб все так було і далі.
Читайте також:
- Сімейні традиції та побажання українцям: різдвяний бліц з відомим артистом з Волині Yaktak
- «Дає сил жити далі»: відомий артист з Луцька Монатік поєднав традиційну українську щедрівку з сучасним хіп-хопом
- Хлопець зі звичайної волинської сімʼї з унікальним голосом: співак-парамедик Тарас Тополя зізнався, який молодий артист вразив його
- Чутки про величезні інвестиції: відомий співак з Волині Yaktak розповів, скільки грошей витратили на його розкрутку