«Я не йду на компроміси з Богом»: суд продовжив домашній арешт скандальному Павлу Лебедю
Митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Української православної церкви Московського патріархату, колишньому наміснику Києво-Печерської лаври Павлу (Петру Лебідю) продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Про це із зали суду повідомляє кореспондентка Суспільного.
Суд задовольнив клопотання прокурора продовжити цілодобовий домашній арешт до 1 липня із зобов’язанням носити браслет. Питання щодо продовження запобіжного заходу розглядали судді Соломʼянського районного суду міста Києва.
Судове засідання переривала повітряна тривога, оголошена в столиці. Після відбою суд поновив роботу.
«Просимо до 1 липня продовжити домашній арешт, за підозрою Петра Лебідя, у виправдовуванні збройної агресії (Росії — ред.) і принижуванні громадян у зв‘язку з релігійними переконаннями. Досудове розслідування триває, під час слідчих дій, встановлено, що може впливати на свідків», — зазначив у клопотанні прокурор Євген Завістовський
Митрополит Павло відреагував на клопотання, звернувшись до прокурора і слідчого СБУ.
«Вам не стидно, що ви пишете? Одному і другому», — зауважив він.
1 квітня митрополиту Павлу вручили підозру, тоді ж Шевченківський суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Під час засідання 29 травня він заперечував зв’язки з Московським патріархатом, а також висловлював обурення через прізвисько "Паша Мерседес", яке закріпилося за ним через використання дорогих автівок.
«Те, що нам приліпили прокурори Московський патріархат, і те, що я розпалюю ворожнечу — неправда. Ми ісповідуємо миролюбство. Я не згідний з прокурором. Я за два місяці нічого не порушував. Я за державу вболіваю, хочу закінчення російської агресії. Мені цікаво, чому я «Мерседес»? Я ніколи не був ворогом. На основі чого мені приписують запобіжний захід? Я зрозумів, що це політичне (питання — ред.)», — заявив підозрюваний.
Адвокат Олег Поваляєв просив викликати «так званих потерпілих». Клопотання суддя відхилила, оскільки, за її словами, їх потрібно викликати під час розгляду справи по суті, а суддя лише обирає запобіжний захід.
Інший адвокат, Микита Чекман, просив у суду призначити запобіжний захід у вигляді особистого зобов‘язання, а також зняти з підозрюваного електронний браслет з огляду на нібито стан здоров’я митрополита.
«Петро Лебідь потребує постійного обстеження у зв‘язку з цукровим діабетом. Підозра не обґрунтована і роблять це, щоб усунути Лебідя з поста очільника Лаври. Він має бездоганну репутацію, його зусиллями відбудовано монастир. Цілодобовий домашній арешт прирівнюється до тримання під вартою. Підстав для продовження немає», — стверджував Чекман.
Підозрюваний Петро Лебідь розповів, що вночі йому дзвонили, щоб той перейшов до ПЦУ.
«Вночі був дзвінок з перекладачем, якщо ви перейдете до (голови Православної церкви України, митрополита — ред.) Епіфанія, усі обвинувачення знімуть. Я не йду на компроміси з Богом. У мене є УПЦ, і прошу більше мені не дзвонити вночі. Я прошу, щоб не було браслету, і їздити хоча б два рази на місяць в Лавру», — сказав у суді Петро Лебідь
Читайте також:
- Зимненський монастир залишається в УПЦ МП
- «Він у Луцьку на офіціанта вчився, а потім попав на батюшку»: що кажуть односельчани про скандального «Пашу Мерседеса»
- Священник відмовився від переходу: ще одна церква на Волині перейшла до ПЦУ
- На заході України храм знову повернувся до московського патріархату
.