Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/news/KeSbAoTEOVLdgYxzkvHM9v44ZUZulHjCPu37N7Yt.png)
6 серпня відзначаємо велике храмове свято Преображення Господнє, яке в народі називають Другим Спасом або Яблучним Спасом. Це свято вважають одним із надвеликих у церковному календарі: третім після Різдва та Великодня.
Журналісти ВСН відвідали у Луцьку богослужіння у Свято-Троїцькому соборі та зазнімкували, як містяни зі святковими кошиками освячують виноград, яблука, груші, сливи, персики, а також мед, польові квіти, колоски пшениці.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/7uzfs6uTyrx9CGpFgIEvselUtY3n7vt51Zvj8iwn.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/alkZmDq1oUlKC5jD4zwM2QoXFBOkXx8kncSFMYni.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/AV9t1LmWisCvhoSyVA8UUKPw7GTAtp17s8ov0PWP.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/dS5BzsddU4SjJgXZUlpT24ouqxFobseV7hv4IG4L.jpg)
Незважаючи на пахмурну погоду і дрібний дощ, з 8 ранку на Театральному майдані у центрі Луцька дуже людно: всі несуть до храму на освячення яскраві квіти та кошики, наповнені різними фруктами. Черги сягають аж за територію собору.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/Ts1F10xTbhcqLfZEtt5iXkZuN3Rmhdd1EQK8UvNg.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/MPx4pV6ieNPgsmuYzFDkdwXHUsoXUOOzj09MQVbC.jpg)
Якщо хтось чогось не встиг купити на освячення, все необхідне є у продавців: найрізноманітніші букетики, домашні груші та яблука, мед, готові корзинки з декором.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/pCnMOKVQdwwEY5KdVoTeDambSZxIDTeXEKCH6kXN.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/rp0GMF1e7TbYAZ33njmngNibX7m4BAaeKgEadx4U.jpg)
Бджолярі продають свіжовикачаний мед у різних ємкостях. За літрове відерко лісового меду просять 200 грн, різнотрав’я – 170-180 грн за літр, 0,5 л – 100 грн (120 грн у скляній банці), 200 грам – 70-80 грн.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/HXmUB91zDY0AS8RsI6XhR4VsZIvklNmO6LKaUH0K.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/hexiqoJVmxAiNQKuwZpzrKsyLg3en50R2lJ4qG5x.jpg)
При вході у храм один із пасічників безкоштовно роздавав 100-грамові баночки меду.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/kEJvNJd6CQkm0KxoqWVXL5NTg6ssZBtzge9e1JkV.jpg)
Сільські жіночки й бабусі торгують букетиками із лікарських трав або лише з колосся, залежно від розмірів і використаного матеріалу ціни на них стартують від 35 до 200 грн.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/urcqdQnWAvn17JT8L8jbgO02BRYztnOCddOnhtVP.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/1gGpSq0fn9mqGsWtHyA7CJ73P7i5NIO0fuxwaKdp.jpg)
Подбали продавці і про кошички різних розмірів, вартують вони від 200 до 500 грн.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/fXvxox2s1Y9P1rdVSJaV8q0PccRLGFGCk0aeYkVi.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/nFN7ShhFgqWZGPhDFSs2p8qI3Fc1SEKFBHiB4Yk0.jpg)
Волонтери з Вишкова продають власноруч зроблені букетики, випічку, м’які іграшки з метою збору грошей на авто для 14-ї бригади. Люди активно долучаються до благодійної справи.
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/zzBoToRQrYVLZaiNSHWZX0HdSvXSM8FzlRN3z240.jpg)
![Як у центрі Луцька освячували кошики на Яблучний Спас. ФОТО](https://vsn.ua/storage/image-icons/k4QYmXh0qwgAbROreHZEJdcNEHo9IjqFoR5Dj41t.jpg)
Читайте також:
- Священник з Волині розповів, що потрібно освячувати на Яблучний Спас
- Яблучного Спаса 2024: що не можна робити у велике свято Преображення Господнього
- Як у Луцьку відзначають Маковія та що святять. Фоторепортаж