Як на Волині готуються до Національного мультипредметного тесту. Відео
Освітяни уже готуються до вступної кампанії 2024 року. Випускники шкіл, які хочуть вступити до українських вишів, як і в попередні роки, мають скласти НМТ — Національний мультипредметний тест.
Що зміниться цього року, на що варто налаштуватися потенційним студентам і чому цього року на іспит можна брати бутерброди - повідомили у сюжеті 12 каналу.
Учні старших класів які мріють про студентське життя нині не просто опановують навчальні програми 11-го класу, а ще й посилено готуються до НМТ - комп'ютерного онлайн-тесту. Однак через війну інформація про цей важливий іспит ось уже третій рік має нові нюанси - цього року тестування стане на годину довшим.
«Головна глобальна зміна - це збільшення кількості предметів які складатимуть учасники. Ну і відповідно збільшення кількості тривалості самого тесту, тобто кількість робочого часу на виконання тестових завдань», - каже завідувачка відділу ЗНО і моніторингових досліджень ВІППО Алла Корнейко.
Цьогоріч учасники повинні скласти НМТ з чотирьох предметів, три з яких є обов'язковими - це українська мова математика та історія України. Четвертий предмет можна обирати самостійно. Перелік таких дисциплін став ширшим. Окрім традиційних іноземних мов та природничихнаук тепер можна скласти НМТ з української літератури та географії. Загалом тест триватиме чотири години, але з перервою.
«Процедурою буде передбачено обов'язкову перерву після двох перших годин тесту - 20-тихвилинна перерва для певного відпочинку. Наші організатори з українського центру так навіть і у вільному доступі розповідають про те що можна і перекусити буде нашим учасникам», - каже Алла Корнейко.
Цього року є ще одна важлива відмінність - учасник не зможе керувати часом на свій розсуд. У перші дві години абітурієнти писатимуть тест з української мови і математики. Повернутися після перерви до виконання цих завдань буде неможливо, адже далі новий блок з рештою предметів.
«Розподіляти час в межах кожного етапу можна, розподіляти час в цілому в рамках всього тестування, на жаль, не вийде. Перерва розпочнеться рівно через 120 хвилин і програми на той момент будуть блоковані», - зазначила Алла Корнейко.
Тестування буде, як і раніше, у закладах освіти, у тих, де є укриття, якісний інтернет і потужні комп'ютери. У разі повітряної тривоги тестуваннязупиняють і програму блокують. Нині точних дат реєстрації на тест немає, але кажуть розраховувати на березень, а самі іспити для різних груп вступників до вишів проводитимуть з кінця травня і до середини липня.
«Ми не будемо на широкий загал виносити інформацію про конкретні дати тестування. Я думаю, всі розуміють, це робиться з безпекових міркувань, тому ми будемо просити, будемо застерігати, щоб інформація про конкретні дати, про конкретні пункти тестування, мається наувазі, адреса, графік роботи і так далі, була максимально для службового користування. Тобто тим, хто займається організацією тестування, ну і звичайно нашим учасникам», - зауважила Алла Корнейко.
Аби підготуватися до НМТ, експерти радять проходити тестування на інтернет-ресурсах за попередні роки, оскільки програма, яка була затверджена у 201 році, не змінилася.
«Тести минулих років, ну природньо, з тих предметів, які відбувалися, крім української літератури і географії, є на сайті українського центру оцінювання якості освіти на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти», - додала завідувачка відділу ЗНО і моніторингових досліджень ВІППО Алла Корнейко.
Кажуть, НМТ зможуть скласти і випускники, що знаходяться за кордоном - перелік країн, де організують тестування, може відрізнятися від минулорічного. Деталі цього обіцяють повідомити згодом.
Читайте також:
- У Луцьку затвердили нові ціни за харчування учнів у школах: стало дорожче
- На Волині школи у двох районах буде охороняти поліція: яка причина
- У Луцьку протягом чотирьох днів «мінували» п’ять шкіл
- Ворог прагне дестабілізувати ситуацію у країні: повідомлення про «замінування» шкіл Луцька не підтвердилися