«Якщо це недоліки із підрядника, він їх усуватиме»: Волинська ОВА - про підтоплення будинку Косачів
У грудні 2022 року відреставровані Білий та Сірий будинки Косачів були передані Волинському краєзнавчому музею. Відповідний акт прийняття-передачі виконаних робіт та їх вартості по об’єкту підписаний представниками Департаменту інфраструктури Волинської обласної державної адміністрації – з однієї сторони, та відповідальними особами Волинськоїго Краєзнавчого музею – з іншої сторони, 6 грудня 2022 року.
Про це повідомили у Волинській ОВА.
Зазначається, що під час передачі, керівництвом краєзнавчого музею були озвученні деякі зауваження щодо якості виконаних робіт. Після цього відбулося засідання комісії у складі представників департаменту інфраструктури, підрядника та краєзнавчого музею для їх вивчення. Усі зауваження були зафіксовані Актом візуального огляду Білого та Сірого будинків Косачів.
Тоді ж члени комісії прийняли рішення, що взимку недоцільно проводити будь-які будівельні роботи. Наступну зустріч планували провести у квітні 2023 року, після якої ще раз оглянути відреставровані будиночки. А підрядник розпочне роботи з усунення зауважень, як тільки дозволять погодні умови.
«Слід наголосити, що в Акті візуального огляду від 6 грудня 2022 року про підтоплення підвалу Білого будиночку не йшлося. Були зазначенні зауваження щодо утворення конденсату на стінах підвалу, на відкосах від вікон збирається конденсат», - кажуть в ОВА.
За словами керівника департаменту інфраструктури Волинської ОВА Степана Білана, про заявлену проблему в облдержадміністрації знають та розпочали її вивчення. Це нові форс-мажорні обставини, будуть розглянуті найближчим часом.
«Цьогоріч з проблемою підтоплення стикнулися практично в усьому Ковельському районі. Майже у кожному будинку є підтоплення підвальних приміщень. Під час засідання комісії усі проблемні питання, в тому числі й ця, будуть озвученні підряднику. Якщо це недоліки із його сторони, він їх усуватиме», – пояснив керівник профільного департаменту.
Нагадуємо, у «білому будиночку» Лесі Українки, що в Колодяжному на Волині, затопило підвал.
За словами директорки Волинського краєзнавчого музею Оксани Важатко, у реставраційно-ремонтних роботах будинків Косачів, яку здійснювало «Житлобуд-2», було виявлено багато неякісної роботи, але підвал - найкатастрофічніша обставина.
Тим часом, підприємство, яке здійснювало реставраційні роботи у будинку Косачів, підвал одного з яких затопило, обіцяє, що виправить ситуацію.
Читайте також:
- Так затопило, що у погребах плавали банки із салом: у волинських селах вода підібралася до хат
- Підтоплені будинки і затоплені поля: як на Волині долають наслідки повені