Так затопило, що у погребах плавали банки із салом: у волинських селах вода підібралася до хат
Вода усюди: на городах, в садках і навіть у будинках. Через аномально теплу зиму волинські села Секунь і Буцинь Дубівської громади Ковельського району буквально плавають. Таких підтоплень місцеві не бачили вже давно. Попри те, що води у селах – повно, питної – майже нема. У криницях вона уся забруднена нечистотами, а централізованого водопостачання немає.
У селі Секунь затопило так, що садки - у воді. Чи будуть цьогоріч із врожаєм - не знають, - йдеться у сюжеті 12 каналу.
Тут підтоплює уже не вперше, пенсіонерка Віра Секунь, яка живе тут понад 50 років, каже, що вода розливається майже щовесни. Втім, таких підтоплень як цьогоріч - не було давно. Через велику кількість снігу, а годом аномально теплу зиму - вода розлилася ще у грудні. Аби вода не підходила під саму хату - неподалік зробили копанку, але цьогоріч вона не надто допомагає, вже повна води. У селі ніколи не було ставка, але з підтопленнями на галявині утворилося ціле озеро.
Окрім того, у місцевому дитячому садку також постійно підтоплює. У ньому немає ні опалення, ні укриття, підвал, де йогомтгли б облаштувати - із року у рік затоплює. Там до того ж і котел. Проблему підтоплень у дитсадку вирішили, у канал, що викопали у 2020 році, днями провели трубу із підвалу. Так планують вирішити і проблему із підтопленнями на ділянках у селян. Труби обіцяють купити за кошти громади, а от грошей, аби підтоплень не було і в селі Буцинь - у місцевому бюджеті не вистачить. Тут ситуація у ради критичніша - погреби чи не у кожній хаті затопило.
«Продукти я вже повиносила у літню кухню. А банки деякі там стоять, сало плавало, то ми його забрали», - каже місцева мешканка.
Сало врятували, а от картоплю, закопану на городі - не встигли. Через підтоплення у Буцині проблеми не лише із харчами, але із звичайною питною водою. На меліоративних каналах у селі виросли справжні дерева, а від деяких залишився лише тоненький слід. Через це щороку тут мають підтоплення. Цьогоріч рівень води б’є усі рекорди, а це вже він зараз упав на сантиметрів 10, кажуть місцеві.
Нагадаємо, щоб вирішити проблему із підтопленнями, треба збудувати новий меліоративний канал протяжністю щонайменше 2 кілометри, це обійдеться приблизно у 620 тисяч гривень. Якщо рішення депутатів буде негативне, то підтоплення будуть і в наступні роки.
Читайте також:
- Волинь затоплює. Щодоби рятувальники відкачують сотні кубів води
- «Люди плавають від хати до хати»: на Волині затопило вулиці
- Підтоплені будинки і затоплені поля: як на Волині долають наслідки повені
- На Волині затоплює підвали садочків і шкіл, які слугують укриттями. Чи вчаться там діти?