Забрав унітаз і здер ламінат: на Волині священник МП не хотів виселятися із парафіяльної хати

Забрав унітаз і здер ламінат: на Волині священник МП не хотів виселятися із парафіяльної хати

Мешканці села Біличі Литовезької громади, що у Володимирському районі розповіли подробиці переходу Свято-Михайлівського храму в користування релігійної громади Православної церкви України. Священник УПЦ МП, звільняючи парафіяльний будинок, забрав з собою туалет, котел, світильники та навіть здер ламінат.

Як розповів священник Свято-Михайлівського храму Василь Міськевич, якого призначили після переходу до ПЦУ, місцевому представнику УПЦ МП Павлу Мельнику сказали звільнити будинок, оскільки він належить парафіяльній громаді, - пише Буг.

Було обумовлено термін, що у квітні 2022 року священник ПЦУ мп протягом трьох днів повинен звільнити парафіяльний дім, що знаходиться біля храму. Павло Мельник таки стримав обіцянку та виселився у вказаний термін, проте не віддав громаді ключі до будинку, посилаючись на те, що ніби-то їх загубив.

Релігійна громада Православної церкви України в присутності правоохоронців була змушена зламувати двері. Коли ж священнику ПЦУ вдалось потрапити до парафіяльного будинку, усі були здивовані вчинком попередника. У приміщенні був відсутній котел, світильники, унітаз та навіть зірваний ламінат. Колишній священник Павло Мельник з будинку виніс все майно, зокрема й те, яке належало релігійній громаді.

27-го лютого 2019 року у клубі села Біличі Литовезької ОТГ відбулися парафіяльні збори, на яких місцеві жителі проголосували за перехід до ПЦУ.

Прихожани Свято-Михайлівської церкви майже одноголосно вирішили перейти до ПЦУ. Із 91 присутніх на зборах 90 проголосували «За» перехід, 1 утримався.

Уже 26-го вересня 2020 року на території Свято-Михайлівського храму стався конфлікт між прихожанами ПЦУ та УПЦ. Одні хотіли потрапити до храму, інші їх не пускали. На місці події були присутні працівники поліції. Вони опечатали храм до рішення суду.

 13-го листопада 2020 року будівлю Свято-Михайлівського храму в селі Біличі Іваничівського району передали в користування релігійній громаді Православної церкви України. Відповідне розпорядження видали у Волинській ОДА.

У документі йдеться, що культову споруду, пам’ятку архітектури місцевого значення (охоронний № 140-ВЛ), яка розташована у селі Біличі Іваничівського району Волинської області, передають у постійне безоплатне користування для релігійних потреб Свято-Михайлівській релігійній громаді Православної церкви України села Біличі. Розпорядження видане на звернення настоятеля місцевої Свято-Михайлівської релігійної громади Православної церкви України.

Священник Василь Міськевич також розповів журналістам, що представника УПЦ МП лише 8-го лютого цього року вдалось виписати з будинку, оскільки самостійно він цього робити не збирався.

Забрав унітаз і здер ламінат: на Волині священник МП не хотів виселятися із парафіяльної хати

Читайте також:

Можливо зацікавить

Винесли все: історична каплиця у Володимирі залишилася з голими стінами після виселення громади УПЦ (МП)

Винесли все: історична каплиця у Володимирі залишилася з голими стінами після виселення громади УПЦ (МП)

На Волині представники УПЦ МП заявили про затримання священника працівниками ТЦК на очах у вагітної дружини

На Волині представники УПЦ МП заявили про затримання священника працівниками ТЦК на очах у вагітної дружини

В останню путь провели захисника з Волині Петра Козачука

В останню путь провели захисника з Волині Петра Козачука

На Волині в останню путь проведуть захисника Петра Козачука

На Волині в останню путь проведуть захисника Петра Козачука

У лікарні від отриманих травм помер захисник з Волині Петро Козачук

У лікарні від отриманих травм помер захисник з Волині Петро Козачук

Коровай ділили на кладовищі: на Волині попрощалися із 24-річним Героєм Петром Олендром
фото

Коровай ділили на кладовищі: на Волині попрощалися із 24-річним Героєм Петром Олендром

На Волині в останню дорогу проведуть 24-річного Героя Петра Олендра

На Волині в останню дорогу проведуть 24-річного Героя Петра Олендра

Бійка замість голосування: у селі на Волині агресивний натовп зірвав перехід храму до ПЦУ
відео

Бійка замість голосування: у селі на Волині агресивний натовп зірвав перехід храму до ПЦУ

Орден «За мужність» передали сім’ї загиблого захисника з Волині Олександра Музики

Орден «За мужність» передали сім’ї загиблого захисника з Волині Олександра Музики