Завершилися археологічні розкопки у Володимирі: що вдалося знайти
Науковці Охоронної археологічної служби України закінчили археологічні дослідження княжого Володимира на Волині. Серед знахідок є артефакти княжої доби IX-XIV століть.
Про це йдеться на сайті НАН України.
На вулиці 20 липня, 21 у Володимирі для ліцею імені Олександра Цинкаловського мають збудувати новий навчальний корпус та укриття. Тому навесні 2023 року там розпочалися наукові археологічні дослідження, які є наймасштабнішими за всю історію княжого Володимира. Відомо, що площа досліджень охопила 1000 м2.
Відтак науковці виявили на ділянці 34 археологічні об’єкти. Це житла, інші споруди, господарські та побутові ями, печі. Серед окремих знахідок археологи відзначають колекцію таврованих тризубом денець давньоруського посуду, свинцевих митних пломб дорогочинського типу та заготовок для пломб і булл, металеві і кістяні стріли. Були віднайдені також амфори візантійського походження, що свідчить про імпорт і торгівлю Русі, та особистий ніж варяга-дружинника.
Керівник експедиції Віктор Баюк також розповів Суспільному, що їм вдалося відшукати близько тисячі предметів, які представляють фактично всю міську матеріальну культуру давньоруської держави: столовий, кухонний посуд – місцевий та імпортний, колекцію речей з чорних металів: ключі, ножі, проколки, шиферні прясельця, амулети та гральні кості із кістки й рогу.