Земельний скандал у громаді на Волині: судять колишнього начальника Держгеокадастру. Відео
Колишнього начальника Держгеокадастру Волині Володимира Боярчука запідозрили у махінації з землею в Колодяжненській громаді. Буцімто експосадовець взявся за схему не один, а в складі організованої групи. Сам Володимир Боярчук усі звинувачення слідчих заперечує.
У скандалі з ділянками у Колодяжненській громаді фігурує п'ятеро осіб, серед них і колишній головний земельник Волині Володимир Боярчук, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.
Слідчі кажуть, нібито організатор схеми мав інформацію, що поблизу Ковеля є не сформовані і не зареєстровані земельні ділянки, які вирішив передати у власність свого сина.
«Забезпечив отримання необхідного для укладення договорів купівлі продажу витягів з Державного земельного кадастру щодо земельнихділянок, виділених із земельного лісового масиву та надання їх приватному нотаріусу Ковельського районного нотаріального округу для подальшого переоформлення права власності. В результаті таких дій син обвинуваченого став фактичним власником земельних ділянок», - йдеться у справі.
Тепер події 2021 року досліджують у суді. Екс-начальник держгеокадастру Волині каже, що його син земельних ділянок не отримував. запевняє,що усі звинувачення правоохоронців неправдиві.
- Ви хочете сказати що взагалі на вашого сина не було зареєстровано жодної земельної ділянки?
- Ні, він неповнолітній, він ніколи земельних ділянок не брав.
- А на когось з ваших родичів, можливо, у Колодяжненській громаді?
- Наскільки я знаю, в Колодяжненській громаді земельні ділянки брали всі учасники АТО по цій справі. Це брали учасники АТО по 2 гектари земель державної власності для ведення особистого селянського господарства. По спрощений процедурі згідно чинного законодавства. Наскільки я знаю, місцеві учасники АТО, Ковельські.
У прокуратурі кажуть що ля була лісогосподарського призначення
«З'ясували у ході досудового розслідування, що ці землі були передані незаконно як землі сільськогосподарського користування. В такий спосіб було задано завдано тяжких наслідків інтересам держави. Зараз усім обвинуваченим обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. І прокурори роблять все, аби незаконні дії отримали справедливе рішення суду», - розповіла речниця Волинської обласної прокуратури Наталія Мурахевич.
- Про скільки гектарів землі йде мова?
- Про 10 га землі про п'ять земельних ділянок.
Як ділянки могли опинитися у приватній власності і в чиїй, а головне, чи законно, уже рік з'ясовує Ковельський суд.
«Поки я був начальником обласного управління, я, по-моєму, підписав накази на 500 земельних ділянок учасникам АТО. Я по прізвищах всіх не пам'ятаю. А що там мій син точно не брав землі - це стовідсоткова гарантія», - стверджує Володимир Боярчук.
- Ця справа кримінальна це про що?
- Один учасник АТО дав землю чотирьом ще учасникам АТО. От поки що розбираємося в суді.
- Чому такі підозри стосовно вас?
- Я більш схильний вважати, що це трошки є елементи замовлення відносно мене, поки я був на посаді.
Більшості підозрюваних інкримінують зловживання владою і службовим становищем. Їм загрожує позбавлення волі, але вина наразі не доведена.
Читайте також:
- «З такою мордою він явно на передовій не був»: на Волині односельчани ображали військового, який хотів успадкувати паї батьків
- У Луцьку продадуть комунальні земельні ділянки на аукціоні. Які саме
- У Луцьку надали право на оренду землі у центрі міста на понад 30 років. Кому і для чого
- Вкрали в держави 15 мільйонів: судитимуть керівництво лісового господарства з Волині