У Луцьку надали право на оренду землі у центрі міста на понад 30 років. Кому і для чого
Луцькі депутати погодили надати в оренду на 32 роки дві земельні ділянки на вул. Кафедральній, 4 у Луцьку партнеру по проєкту реставрації Гостинного двору Прайзлерів.
Відповідні проєкти рішень депутати підтримали у середу, 31 січня, під час сесії Луцької міської ради.
«Надати консорціум у складі ТОВ «Любарт ЛТД» та ТОВ «Рібас Хотелс Груп» дві земельні ділянки на вул. Кафедральній, 4 у м. Луцьку на умовах оренди строком на 32 роки з дати укладення договору управління майном для здійснення державно-приватного партнерства щодо проєкту «Реставрація з пристосуванням та управління нежитловим приміщенням, що розташоване за адресою вул. Кафедральна, 4 у м. Луцьку» від 28.12.2023 до 28.12.2055 площею 0,1320 га та площею 0,0665 га для будівництва та обслуговування об'єктів туристичної інфраструктури.
Укласти з консорціум у складі ТОВ «Любарт ЛТД» та ТОВ «Рібас Хотелс Груп» договір оренди землі на земельні ділянки на вказаних в рішенні умовах, а також оформити інші документи, необхідні для вчинення цієї угоди», - йдеться в рішенні Луцької міської ради.
Метою проєкту є збереження та реставрація пам’ятки місцевого значення з її пристосуванням під готель із закладом ресторанного господарства. На території Гостинного двору Прайзлерів є двоповерхове нежитлове приміщення загальною площею 1168,8 м2, збудоване на початку ХХ століття, яке є пам’яткою місцевого значення. Строк реалізації проєкту - 32 роки. Згідно з інформацією, прогнозована сума інвестицій, необхідна для запуску об’єкта в експлуатацію: 50 мільйонів гривень.
Нагадаємо, у листопаді минулого року після проведення конкурсу з визначення приватного партнера щодо проєкту «Реставрація з пристосуванням та управління нежитловим приміщенням, що розташоване за адресою: вулиця Кафедральна, 4 у місті Луцьку» визначили, хто реставруватиме двір Прайзлерів. Переможцем став консорціум у складі ТОВ «Любарт ЛТД» та ТОВ «Рібас Хотелс Груп».
Партнерство здійснюватиметься у формі договору управління майном, в якому чітко визначатимуться інвестиційні зобов'язання приватного партнера. При цьому будівля залишатиметься у комунальній власності. Залучення фінансових ресурсів бюджету громади не передбачене.
До слова, за свідченнями істориків, на місці Гостинного двору Прайзлерів колись були не тільки храм і дім для братів-обітників, а ще й шпиталь святого Лазаря - заклад опіки над сиротами та важкохворими, у тому числі й з розладами психіки.
Читайте також:
- Чому в Старому місті у Луцьку знесли мурал, і що там буде
- Що буде з Гостинним двором Прайзлерів: 500 лучан прийшли на обговорення, але тривога перервала захід
- У Луцьку археологи знайшли вхід до трьох підземних кімнат монастиря шариток