Не пройшла атестацію: волинянка п’ятий рік намагається поновитися на роботі в прокуратурі

У Волинській обласній прокуратурі звільнили прокурорку, яка ніби то не пройшла атестацію. Жінка вже п’ятий рік в різних інстанціях доводить, що її позбавили роботи незаконно. Хоче повернутися на посаду та компенсувати чималеньку суму за час вимушеного прогулу.
У прокуратурі волинянка пропрацювала майже 12 років, останні роки працювала в обласній прокуратурі Волині. Нарікань не було, ніяких стягнень. Згодом відбулася реформа прокуратури і обов'язкова атестація всіх прокурорів. Сама атестація передбачає іспитові випробування. Що цікаво, перші два етапи прокурорка пройшла успішно, - йдеться у сюжеті каналу Аверс.
«Спочатку відбувалось виконання практичного завдання, на який давався термін, якщо я не помиляюсь, 40 хвилин і в подальшому в той самий день кожного працівника, який проходив атестацію після цього виконання практичного завдання уже було запрошено на співбесіду з метою обговорення відповідей на практичні завдання, а також обговорення інших питань, які виникали у членів комісії», - каже представниця Волинської обласної прокуратури Тетяна Романішина.
Кадрова комісія вирішила, що жінка не має займати посаду прокурора, бо нібито провалила співбесіду.
«При проведенні практичного завдання на два було неправильно надано відповіді з трьох. То скажіть, будь ласка, чи можна виключно по двох неправильних відповідях з трьох вважати, що позивач має вкрай низький професійний рівень прокурора», - запитує суддя Волинського окружного адміністративного суду Віра Смокович.
«Я не член комісії, таке рішення прийнято членами комісії, я сама проходила таку атестацію, тому коментувати рішення членів комісії я не маю права», - відповіла Тетяна Романішина.
Окрім випробувань з юридичних питань, комісія перейшла до з'ясування наявності майна у прокурорки. Частина земельних ділянок перейшла у власність жінки ще в її студентські роки. Ще дві земельні ділянки задекларувала як такі, що були отримані безкоштовно в селищі Боратин та селі Вишнів Любомльського району.
«На запитання членів кадрової комісії щодо підстав безоплатного набуття такого майна, позивач пояснила спочатку, що ці земельні ділянки були отримані на підставі договорів дарування, а на уточнюючі запитання з цього приводу, а саме - хто подарував, яким є ці особи, з якого приводу вони здійснили дарування земельних ділянок, надавала суперечливі відповіді. Спочатку говорила, що на той час так було вирішено, однак уникалаконкретної відповіді, не пояснюючи, що це мається на увазі. Потім сказала, що її батько давно підшукував такі земельні ділянки та їх купівля продаж була оформлена договором дарування на її ім'я», - йдеться у матеріалах справи.
Крім того комісія ще почала допитуватись про земельні ділянки її чоловіка.
«Не змогла пояснити, яким чином її чоловік отримав дві земельні ділянки в селі Пульмо на березі озера Світязь та у селі Світязь. Зазначила, щовін реалізував своє право»
Звільнена жінка стверджує, що всі підтверджуючі право власності документи були із собою, однак комісія їх не питала. Хоча в протоколі співбесіди інше відомості.
Згадати, як там все було насправді можна за допомогою наявного запису співбесіди і не дивлячись, що все ж прокурорка допустилася помилок, вимагає скасування рішення комісії про її провал
Ця справа ходить з інстанції до інстанції вже п'ятий рік. Висновок кадрової комісії з атестації прокурорів вже розглядався в касаційному суді і навіть верховний суд висловлював свою позицію. Наразі знову рушать події п'ятирічної давнини. Можливо буде досліджено запис самої співбесіди. Якщо колишня прокурорка поновиться на роботі, з державного бюджету отримає чималу суму за вимушений прогул і то за умови, якщоїй ймовірно доведеться проходити атестацію ще раз.
Читайте також:
- Ексочільник волинської податкової пішов на підвищення
- Після втечі попереднього директора за кордон, теплоенерго у місті на Волині нарешті отримає нового керівника