12 років служіння в Бразилії та повернення в Україну: історія настоятеля «поліцейської» церкви в Луцьку
![12 років служіння в Бразилії та повернення в Україну: історія настоятеля «поліцейської» церкви в Луцьку](https://vsn.ua/storage/news/qpg5ZSefc4Zcd5LQAhWYndrr7JMsSS4GwNN29OYh.png)
Священник Едуард Тарарук 12 років прожив у Бразилії, а нині повернувся на Луцьк. Служив там не лише для етнічних українців, а й для місцевих бразильців.
Як свого часу тимчасове відрядження вплинуло на священника та змінило його, - розповіли у сюжеті 12 каналу.
Священник Едуард Тарарук з сім'єю повернувся у Луцьк пів року тому. Нині він є настоятелем парафії святого Великомученика ГеоргіяПереможця, у народі «поліцейської» церкви. До цього 12 років він провів у Бразилії на парафії Української церкви у місті Апукарана. Туди потрапив на тимчасове служіння та затримався на довше і не шкодує, бо все це, каже, життєвий досвід.
«Скільки ти не жив в Україні, скільки б ти фільмів не дивився, книжок не читав, розповідей не чув, поки ти все на власному досвіді не пройдеш, не взуєш ті черевики, в тих черевиках не пройдешся, до кінця не зрозумієш...», - каже священник.
Священник приїхав на сформовану парафію, яка розташовувалася в регіоні із назвою Нова Україна. Так цю місцину ще сотню років тому назвали діди-прадіди, вихідці з нашого краю. Нині більшість української діаспори становлять вже їхні діти та внуки.
«На папері то вони вже є бразильці, бо вже їхні навіть і батьки і діди народилися в Бразилії, але в душі вони є українці із тим українським менталітетом», - зазначає священник.
Попри таку далеку відстань від рідного краю люди там так само трепетно бережуть традиції - носять вишиванки, відзначають українські свята і готують українські страви.
«Що таке вареники, що таке голубці, що таке борщ вони знають прекрасно», - стверджує Едуард Тарарук.
Отець Едуард каже, є там і все необхідне, щоб приготувати той же український червоний борщ.
«Цибуля є, часник є, червоні буряки є, морква є. Тобто все, що є в Україні, все є. Одне, що нема - там не ростуть гриби, ні білих, ні польських, ні опеньок там такого нема там тільки шампіньйони», - розповідає чоловік.
Ба більше, зазначає священник, українським корінням Бразилії пишаються.
«Стоїть такий кіоск, ларочок дерев'яний і пофарбований в жовто-блакитний колір і тризуб намальований. Там продають мед, там живуть українці, які колись приїхали. Вони мають свої пасіки», - пригадує він.
Спершу вірянами храму були лише етнічні українці та згодом почали приходити й корінні бразильці - одружувалися там, хрестили дітей, приймалиправославну віру. Хоча в тій же Апукарані діяло з десяток найрізноманітніших конфесій. Найпоширенішою там лишається католицизм. З усіма представниками духовенства, каже Едуард Тарарук, мали дружні взаємини
«Із греко-католицькими, і римо-католицькими, і адвентистами, і протестантами, тобто спілкування на релігійному рівні ішло завжди і постійно», - розповідає він.
Бразильці надають великого значення вірі та церкві у своєму житті. Іменами Ісуса Христа, Діви Марії, багатьох святих названі заклади освіти та медицини. Таке ж поважне ставлення й до священників.
«Бразильці досить шанобливо відносяться до священників будь-якої конфесії - чи це православні, чи католик. Навіть по вулиці сторонні люди бразильці, я не знаю якої вони конфесії, вони підходили, брали благословіння - «отче, благословіть, помоліться за мене», - пригадує священник.
За час життя і служіння в покаранні священник вивчив португальську - офіційну мову Бразилії і проповідував не тільки українською для етнічних українців, а й об'єднав навколо себе чимало місцевих бразильців. Православних священників у цьому регіоні дуже не вистачає, тож покинути свою духовну родину без настоятеля він не міг. Повернувся на Батьківщину тоді, коли на парафію прийшов наступник. Бажання приїхати в Україну, зізнається отець Едуард, було сильнішим, ніж страх війни.
«Ми усвідомили, що це війна, що це можуть бути бомбардування, що це може бути велика загроза, і для нас і для нашої дитини, але, як ви знаєте, Бог давав на душі такий спокій що нас абсолютно не лякало», - додав Священник Едуард Тарарук.
Читайте також:
- «Ми в Україні, тому богослужіння мають бути українською. Крапка»: настоятель унікальної церкви на Волині. Відео
- «Деякі люди пішли з нашої парафії, коли почули Євангеліє українською», - настоятель храму з Луцька, який приєднався до ПЦУ. Відео
- УПЦ МП будує нову церкву біля Луцька. Просять в людей гроші. Відео
- «Деякі прихожани УПЦ МП вважають ПЦУ «невіруючими»: настоятель церкви у Луцьку