5 способів зробити вивчення англійської частиною щоденного життя дитини

Без повсякденного використання мови її вивчення не буде продуктивним. Дитина постійно забуватиме слова й вирази, адже не використовує їх щодня. Тож батькам треба поміркувати й докласти зусиль до того, аби дитина могла кожен день розмовляти англійською.
Одним з поширених способів поглиблення знань є репетитор з англійської мови. Це можливість отримувати якісні знання та умови для практичного застосування мовних навичок. Додаткові заняття – вдале доповнення до шкільної програми. Але чи вистачить їх?
У нашій статті ви дізнаєтесь секрети, як влаштувати для своїх дітей якомога більше мовної практики.
Застосунки з практичним використанням мови на основі ШІ
Для дітей краще підбирати програми, які регулюють якість мовлення, тим паче для щоденного використання. Поспілкувавшись принаймні 15 хвилин з віртуальним викладачем, дитина тренуватиме навички розмовної англійської, що дуже важливо для повноцінного знання мови. Обираючи застосунок, радимо звертати увагу на такі критерії:
- чи є зворотний зв’язок з вимови
- чи можна говорити в реальному часі або лише повторювати
- чи адаптується додаток під рівень учня
Так, для учнів молодших класів будуть цікавими ігрові додатки, наприклад, Duolingo, LingoDeer, Memrise та інші. Якщо дитині подобається ігровий дизайн та концепт, вона з легкістю зможе щодня працювати з додатком.
Щодо старших учнів, то можна розглядати програми з фокусом на розмовній англійській через діалоги з ШІ. Одним із таких додатків є Speak English Conversation. Так, програма моделює різні реальні ситуації (у кафе, аеропорту, магазині), студент говорить, а ШІ за необхідності виправляє помилки в реальному часі.
Розвивати словниковий запас, граматику та вимову можна й через інші застосунки, до прикладу, EWA English, TalkPal AI, ELSA Speak тощо.
Розмовні клуби, гуртки та курси
Ще одна чудова нагода покращувати говоріння – причому в групі. Такі заняття мають більше розвивальний, аніж навчальний нахил. Тож дитина з радістю відвідуватиме їх, не відчуваючи додаткового навантаження. Як правило, учасники спілкуються на певну тему або проводять ігри, квести, дискусії за фільмами тощо.
Дитина вчитиметься генерувати думки англійською і за кілька таких занять зможе мислити, швидко підбираючи потрібні слова і фрази. Сьогодні є змога відвідувати як офлайн, так і онлайн курси, що дуже зручно. До того ж формат розмовного клубу дозволяє закріпити на практиці знання граматики та лексики.
Репетитор – надійне джерело знань
Навряд чи дитина зможе займатися з репетитором кожен день. Зазвичай, двох-трьох разів на тиждень цілком достатньо. Такі заняття дійсно є базою знань, яка необхідна, щоб якісно засвоїти програму та заповнити прогалини. Індивідуальні уроки – це не лише про граматику та вправи, з репетитором можна практикувати все в комплексі – говоріння, слухання, читання та письмо. А можна зробити значний акцент на якомусь одному аспекті.
І найголовніше: професіонал може мотивувати дитину займатися кожен день самостійно. Наприклад, порадить цікаві ігрові програми та додатки або усні вправи для розвитку навичок мовлення. Важливо, що педагог підбиратиме завдання з урахуванням здібностей та інтересів дитини. А отже, їй однозначно буде цікаво працювати.
Намагаємось створити англомовне середовище вдома
Складовими такого «середовища» можуть бути: пісні, фільми, книги та подкасти англійською. Батьки разом із дитиною та репетитором можуть підібрати певну бібліотек матеріалів. Пропонуючи дитині такі джерела, враховуйте її рівень та зацікавлення. Адже не всі рекомендовані фільми та книги можуть їй подобатися.
Та якщо вона справді захопиться чимось улюбленим, її не можливо буде відірвати від цього заняття. Так, деякі діти полюбляють комп’ютерні ігри й за ними та за навчальними відео з цих ігор можуть розвивати свою англійську.
Батьки можуть стати для дітей мотиваторами, якщо вчитимуть мову разом дітьми, проводитимуть вдома вечори спілкування англійською, дивитимуться з дітьми навчальні відео.
Рідкісна знахідка – носій мови
Просто блискуче, якщо батьки матимуть змогу організувати для дитини спілкування зі справжнім носієм. Адже дитина зможе заглибитися в особливості вимови та культури й остаточно подолати мовний бар’єр у спілкуванні. Але як це зробити? Насправді не так складно, як здається.
Але треба докласти зусиль. Отже, на репетиторських майданчиках можна пошукати репетитора-носія. Також є певні курси, розмовні гуртки, які залучають носіїв. Такі заняття можуть коштувати дорожче, але вони того варті.
У певних мовних школах можуть пропонувати програми стажування за кордоном або спеціальні тренінги з носіями. Дізнавайтеся про такі можливості, вивчайте умови та обговорюйте з дитиною. Якщо вона вже має достатній рівень, то зможе без страху спілкуватися з корінними мовцями.