День народження донечки нагадуватиме початок великої війни: спогади волинянки про 24 лютого 2022 року
24 лютого 2022 року, в перший день повномасштабної війни, у Волинському обласному перинатальному центрі народилася Ілларія Пархомей. Нині малечі виповнилося два роки.
Мама дівчинки Олеся Пархомей, яка мешкає в селі Струмівка Луцького району, поділилася спогадами про той день, – пише Суспільне.
З самого ранку жінка вже чекала на медсестру.
«Переживань не було, ніхто про війну навіть не думав... О шостій ранку мене мали перевести в родзал. Я прокинулася чекала медсестру, глянула у вікно і побачила, як злітають наші літаки, я подумала так гарно один за одним, напевно якісь тренування», — сказала волинянка.
Усвідомлення війни, розповіла Олеся Пархомей, прийшло не одразу, адже донька народилася по обіді. З її слів, виписка була на наступний день, адже пологовий був перевантажений.
«Можливо адреналін від народження дитини був, то все інше нас не обходило. Коли прийшла медсестра і почала брати у нас наші дані й дані особи, з якою можна було б зв’язатися, вже тоді зрозуміло було, що це не закінчиться не одним днем. Тривожно, був не спокій», — зазначила жінка.
24 лютого 2022 року народилося в обласному перинатальному центрі 17 дітей. Того дня, розповіла лікарка пологового відділення Наталія Нечипорук, ситуація в медзакладі була складна. З її слів, приходили вагітні на консультацію, адже жінки, котрі мали з дня на день народжувати, хвилювалися і хотіли отримати інформацію.
«Кожна вагітна, кожна жінка у нас теж була в паніці, тому ми не мали права на паніку, мусили з усіх сил підтримувати. Робочий процес якби був звичайний. Самі пологи для жінки — це стресовий фактор, а тут війна. У мене була жінка на пологах плаче, каже: «А куди я далі маю йти з дитиною?» — говорить лікарка.
Генеральна директорка Волинського територіального медоб'єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська розповіла, що в перший день і перші тижні повномасштабної війни практично колектив організовував безпечну допомогу в медзакладі.
«Ми облаштовували сховище, бурили скважину для того, щоб в нас була вода, навіть копали ями, щоб в нас були септики на випадок, якщо не буде працювати каналізація. Через два тижні трохи заспокоїлися і зрозуміли, що можемо в безпечних умовах надавати допомогу нашим пацієнтам», — сказала директорка.
За час повномасштабної війни в обласному перинатальному центрі, зазначила Ірина Горавська, народилося 5 827 дітей.
«Народження донечки стало і радісною, і сумною подією одночасно, адже цей день завжди буде асоціюватися з початком повномасштабної війни. Звісно тяжко, але в нас росте доця, вона нам приносить щастя, дає наснагу до життя, тому не здаємося», – додала мама дворічної Ілларії Олеся Пархомей.
Читайте також:
- Ніхто не був готовий до війни: рятувальники пригадали перший обстріл Луцького аеродрому
- Укріплювати кордон на межі з Білоруссю вийшли жінки і діти: як мешканці волинської громади згуртувалися у перші дні війни
- «У мене багато надійних побратимів»: луцький актор та екскурсовод розповів про службу на передовій