В центрі міста лучани здавали аналізи на важкі недуги

туберкульоз аналізи Луцьк

На Театральному майдані міста Луцька відбулася акція «Так! Ми можемо зупинити розповсюдження ТБ!», яка присвячена Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. 

У пʼятницю, 22 березня, на центральній площі міста розташували палатки, в яких усі охочі за допомогою спеціалістів фтизіопульмонологічного центру могли зробити безоплатний онлайн-скринінг туберкульозу, швидкий тест на ВІЛ чи вірусні гепатити, визначити показник глюкози в крові, зробити щеплення від ковіду, дифтерії та правцю.

А також отримати консультацію сімейного лікаря та фтизіатра й безоплатне навчання з тактичної медицини.

«Цей місяць присвячений боротьбі з туберкульозом і в нас розроблений цілий комплекс заходів. Це лише один із них. До вторгнення ми робили таке дуже часто. На жаль, війна внесла свої корективи і це, напевно, перший захід, де на відкритому просторі ми його проводимо», – каже одна з організаторок Ірина.

В центрі міста лучани здавали аналізи на важкі недугиВ центрі міста лучани здавали аналізи на важкі недуги

Організаторами заходу є регіональний медичний фтизіопульмонологічний центр КП «Волинська обласна інфекційна лікарня» Волинської обласної ради за фінансової підтримки БО TBPeopleUkraine у партнерстві із Управлінням охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації, БО «Мережа 100% життя. Рівне», ДУ «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», Товариством Червоного Хреста України, Медичною лабораторією «МедЛаб», Медичним факультетом Волинського національного університету ім. Лесі Українки та Міжрегіональним журналістським центром комунікації у сфері протидії туберкульозу.

«Люди не здають тести через те, що бояться їхніх результатів», – каже спеціалістка з тестувань Орися.

Проте, переважають ті, хто хоче знати реальну картину стану свого здоров'я. Серед них - студент Олег, який вирішив перевіритися на захворювання. Хлопець каже, що час від часу здає аналізи і сьогодні також не пройшов повз.

«Я відповідально ставлюся до свого здоровʼя. Перевірка ніколи не буває лишньою, оскільки ніхто не застрахований від зараження. Я краще одразу дізнаюсь про наявність захворювання, ніж очікувати перших симптомів», – поділився хлопець.

В центрі міста лучани здавали аналізи на важкі недугиВ центрі міста лучани здавали аналізи на важкі недуги

Кількість випадків захворюваності на Волині значно збільшилася з початком повномасштабного вторгнення.

«Захворюваність туберкульозом росте. Волинь посідає одне із перших місць по захворюваності серед дітей. Факторів є декілька: соціальний рівень життя, зубожіння, стрес, а також велика кількість внутрішньо переміщених осіб.

Також захворюваність зростає через те, що покращилася діагностика, зокрема серед дітей, тому й більше виявляють», – коментує організаторка.

Перші ознаки туберкульозу: кашель, навіть покашлювання більше двох тижнів, слабкість та температура 37.0°-37.2° о другій половині дня.

«У нашій області є гарний метод, називається «дослідження мокроти генетичним аналізом». І в нас є апарати, фактично, доступі для кожного пацієнта. У Луцьку «Джин-експерти» стоять в тубдиспансері, Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр та міська лікарня.

Та 5 таких апаратів на область, у кожному районі він є. Тобто, якщо у вас є підозри, то звертайтеся до сімейного лікаря і він вас скерує на цей «Джин-експерт». Результат буде відомий протягом трьох годин», – наголошує пані Ірина.

Довідково:

За інформацією обласного протитуберкульозного диспансеру, на Волині відзначають зростання захворюваності. Лише упродовж минулого року виявили 745 хворих на туберкульоз, з них – 93 дитини.

Найбільше хворих зареєстровано у Луцькому районі (206) та обласному центрі Волині (154), у Ковельському районі – 198, у Володимирському районі – 103, на Камінь-Каширщині – 84.

Читайте також:

Можливо зацікавить