«Емоційно буває нелегко», - волинські медсестри про роботу в дитячому гематологічному відділенні

«Емоційно буває нелегко», - волинські медсестри про роботу в дитячому гематологічному відділенні

8 вересня — день медсестри відділень дитячої гематології та онкології. У гематологічному відділенні Волинської обласної дитячої лікарні працює десять медичних сестер.

Про це розповіла Суспільному завідувачка відділення Яна Рижко.

Медсестра Наталія Дідович про нинішнє свято — день медичної сестри дитячого гематологічного відділення — знає. Свою роботу любить, хоч емоційно, каже, буває нелегко.

«Працюємо з онкохворими дітьми, але й працюємо з батьками, їх родинами, яким необхідне взаєморозуміння, співчуття, толерантність, витримка і звичайно рутинне навчання по догляду за дітками», – розповідає жінка.

Її колежанка Юлія Генсецька каже, що спочатку, коли прийшла на роботу у дитяче гематологічне відділення, то було страшно, а нині звикла.

«Маніпуляції, догляд за хворими, на пункціях допомагаємо лікарям, діагностичні якісь обстеження. Працюємо подобова, але робота подобається», – говорить медсестра.

У відділенні дитячої онкогематології лікують пацієнтів до 18 років з різних областей України з різними патологіями, розповіла завідувачка Яна Рижко. Воно розраховане на 25 пацієнтів, однак, місця не вистачає. Каже: планують відкрити нове відділення. Зараз там триває ремонт.

У гематологічному відділенні – Світлана Журік з п'ятирічним сином. Про діагноз малого, розказує мама, дізналася півтора року тому.

Лейкоз у сина діагностували якраз на початку повномасштабного вторгнення. Рік та чотири місяці лікувалися закордоном. Два місяці тому повернулися в Україну, у Волинську дитячу лікарню приїжджають на обстеження.

Зі слів Яни Рижко, від початку повномасштабного вторгнення онкохворих дітей перевели на лікування за кордон.

«Діти вже там встигли вилікуватися і повернутися до нас на спостереження», – говорить лікарка.

Наразі 16 дітей перебуває на лікуванні в онкогематологічному центрі обласної дитячої лікарні. Яна Рижко каже, що діагноз онкологія – це не вирок, батькам варто зібратися, не опускати рук та боротися разом з дитиною за її здоров'я.

Читайте також:

Можливо зацікавить

На Волині судитимуть працівницю лікарні, яка обіцяла інвалідність за 4 тисячі доларів

На Волині судитимуть працівницю лікарні, яка обіцяла інвалідність за 4 тисячі доларів

Викрадав алкоголь і погрожував ножем: волинянина відправили на госпіталізацію до психлікарні

Викрадав алкоголь і погрожував ножем: волинянина відправили на госпіталізацію до психлікарні

Не списуйте все на спеку: який симптом раку крові часто залишається без уваги

Не списуйте все на спеку: який симптом раку крові часто залишається без уваги

Мама двох дітей бореться за життя: Ірині Клімук з Луцька потрібна допомога

Мама двох дітей бореться за життя: Ірині Клімук з Луцька потрібна допомога

Черепно-мозкова травма при гемофілії: на Волині медики врятували 16-річного хлопця

Черепно-мозкова травма при гемофілії: на Волині медики врятували 16-річного хлопця

Волинські хірурги за одну операцію усунули дві патології пацієнту

Волинські хірурги за одну операцію усунули дві патології пацієнту

«Надіюся, що вилікуюся»: як пацієнти медзакладу на Волині долають туберкульоз
відео
фото

«Надіюся, що вилікуюся»: як пацієнти медзакладу на Волині долають туберкульоз

Понад 1,5 млн грн збитків державі: на Волині підозрюють директора лікарні та депутата у відмиванні грошей

Понад 1,5 млн грн збитків державі: на Волині підозрюють директора лікарні та депутата у відмиванні грошей

У громаді на Волині жителям виділили понад пів мільйона гривень допомоги

У громаді на Волині жителям виділили понад пів мільйона гривень допомоги