Росія не відмовилася від тактики «холодомору»: про що говорили на прессніданку у Києві
Днями у Києві відбувся прессніданок, який організувала Мережа захисту національних інтересів «АНТС», темою була «Європейська інтеграція на місцевому та регіональному рівнях: роль медіа». На захід прибули представники регіональних медіа з різних куточків України, зокрема й представники ВСН.
Модераторкою круглого столу була народна депутатка VIII скликання ВР України, голова Комітету закордонних справ Верховної Ради України, голова правління Мережі «АНТС» Ганна Гопко. Вона і представила спікерів події, серед них: Дарія Гайдай – заступниця керівника Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Ігор Соловей – керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Юлія Вусенко – членкиня Мережі захисту національних інтересів «АНТС», членкиня постійної делегації України в Конгресі Ради Європи, кандидатка юридичних наук, тренерка МРІ, депутатка Волинської обласної ради, Лариса Івшина – головна редакторка газети «День» , Олег Листопад – експерт з питань довкілля, еколог, журналіст та інші .
У своєму вступному слові Ганна Гопко зосередилася на тих основних проблемах і викликах, які зараз стоять перед Україною: це міграційні процеси, енергетична криза та безпекові фактори.
«Міжнародний республіканський інститут робив презентацію дослідження по громадах. 38% мають когось, хто за кордоном перебуває зараз. Також статистика зросла до 40% громадян України, які не хочуть повертатися додому. Це дуже багато. Чим довше триватиме війна, тим цифри будуть інші. Крім безпекових є ще інші фактори.
Росія не відмовилася від свооєї тактики «холодомору». Вони ще на попередній осінньо-зимий період хотіли зробити все, щоб заморозити українців, прицільно вдаряючи по об’єктам критично енергоструктури. Зараз їхня стратегія розширилася і вони б’ють по об’єктах газовидобутку та газовим сховищам. Вони домагаються того, аби в українців не було ні світла, ні тепла, ні газу», - зауважила Ганна Гопко.
Також учасники заходу обговорили виклики, з якими зіштовхується держава сьогодні, євроінтеграційні процеси, труднощі, які постають перед внутрішньопереміщеними особами, як Україна представлена на міжнародній арені, що потрібно зробити, аби населення держави не впадало у відчай через засилля проблем.
«Євроінтеграція - це не просто щось, що нам пропонують чи дають - це активна і проактивна позиція. Українська сторона та бізнес мають робити більше, ніж просто подавати запити. Ми повинні виступати з конкретними пропозиціями та стратегічним баченням. Ті, хто пропонує конкретне бачення, є найбільш успішними», - зазначила Дарія Гайдай.
Ігор Соловей у своєму виступі звернувся до присутніх представників ЗМІ і акцентував, що регіональні журналісти - це перша лінія комунікації, яка має найбільший зв’язок з аудиторією та найвищий рівень довіри серед аудиторії. Та через низку як об’єктивних та суб’єктивних процесів (брак фінансування, багато журналістів було мобілізовано) приблизно 200 видань в країні закрилися.
«Україна оцінюється як країна з високим рівнем свободи слова. Але війна накладає кілька обмежень на всіх. Радує те, як з початку війни українські журналісти знайшли баланс між своєю незалежністю та відповідальністю. Більшість журналістів зрозуміли, що їхні матеріали та тексти мають ціну, яка є не лише ціною їхнього іміджу та рейтингу - вона має конкретний вимір, як у грошовому, так і в людському аспектах», - зазначив Ігор Соловей.
Юлія Вусенко постійно моніторить ситуацію щодо того, яке відношення станом на сьогодні є до українських громад, до місцевого самоврядування і наскільки готові нам допомагати та супроводжувати в євроінтеграційних процесах.
«Нам потрібно дякувати всім нашим міжнародним партнерам і громадам Європи за ту підтримку, яку вони надали й надають нам у подальшому Євроатлантичному шляху. Ми сьогодні для світу є лідером, на якого всі дивляться й надихаються тим, як українці вміють боронити свою землю.
Місцеве самоврядування свою спроможність продемонструвало від початку повномасштабного вторгнення. Ми повинні провести зміни не лише на законодавчому рівні, але й забезпечити мешканців наших міст і громад гідними умовами життя. Місцеве самоврядування будується не зверху вниз, а знизу вверх», - висловилася вона.
На захід завітав регіональний директор з питань Євразії американської неурядової організації International Republican Institute (IRI) Стів Нікс. Він презентував нове дослідження IRI та запевнив, що США й надалі будуть підтримувати Україну. За його словами, IRI планує відкрити кілька регіональних офісів в Україні: у Львові, Дніпрі, як тільки дозволить безпекова ситуація, то у Харкові, а також в Одесі.
«Українці підтримують вступ України до ЄС та НАТО. Ми хочемо ще більше допомагати міським радам у відновленні та будемо сприяти цьому», — сказав Стів Нікс.
Крім цього він пообіцяв сприяти після перемоги у відбудові України.
На прессніданку також була присутня головна редакторка газети «День» Лариса Івшина. Вона зазначила, що українська журналістика зазнала значної трансформації під час війни.
«Під час війни мислення не відключається. Справа журналістики – мислити. Ми не все можемо сказати, кожного разу думаємо, щоб не зашкодити, але мислення не відключається», - зазначила Лариса Івшина.
Журналісти ВСН мали нагоду задати запитання Ларисі Івшиній. Звучало воно так: чи не призведе жорстка мобілізаційна політика держави, підняття тарифів та податків, заборона виїзду за кордон до соціального вибуху, чи є можливість відкриття другого фронту в Україні? На що вона відповіла, що небезпека така є.
«Я вважаю, що небезпека цього є, але також думаю, що частина здоровомислячого суспільства знає ці небезпеки і намагається пригальмовувати», - резюмувала вона.
Під час завершення зустрічі Ганна Гопко поділилася своїми думками щодо майбутнього України:
«Після перемоги на нас чекає держава вдячності. Сьогодні суспільство перебуває у великій дезорієнтації, люди не знають, яким буде кінцевий результат війни. Наше завдання - донести до всіх, хто захищає нашу країну, що після перемоги ми побудуємо державу, яка буде вдячною кожному воїну і кожному громадянину за їхню мужність і стійкість.
Ця держава вдячності буде втіленням нашої спільної мрії про краще майбутнє, де кожен матиме гідне життя і повагу», - підсумувала Ганна Гопко.
Читайте також:
- На Волинь редакторка газети «День» привезла перевидану книгу «Україна Incognita»
- «Американці жартують: ми вам зброю, а ви нам потім - свого Президента», - історія англомовних влогів Анни Данильчук
- Жінка-політик - ганьба в хаті: волинська депутатка назвала найпоширеніші стереотипи про ставлення до українських жінок