Жінка-політик - ганьба в хаті: волинська депутатка назвала найпоширеніші стереотипи про ставлення до українських жінок
За 30 років відновлення Незалежності в Україні було лише дві жінки, які були меркинями в обласних центрах. На жаль, і досі в країні є стереотипність підходів до того, що жінка не може обіймати такі посади та виконувати господарські справи.
На жаль, такий розподіл є і в роботі комісії, до прикладу, міських рад. Стереотивно вважається, що комісія бюджету і фінансів - це не жіноча справа. Натомість інтереси жінок - комісія освіти чи культури.
У програмі «Без цензури» для Цензор.НЕТ говорили про роль українських жінок, стереотипи, що існують, як же саме українські жінки наближають перемогу і будуть відбудовувати Україну.
Попри демократичне суспільство, чимало українців дотримуються думки, що місце жінки - на кухні, краще виховуйте дітей, а не йдете у політику, і взагалі жінка-політикиня - це сором в українській сім'ї. Принаймні таких стереотипів було дуже багато на виборах 2020 року.
Відтак, очевидно, що чергових виборах, які відбудуться уже після активних бойових дітей, чимало активних українських жінок все-таки захоче піти у політику. Тож як з цими стереотипами боротися - розмовляли із депутаткою Волинської облради, експерткою з регіонального розвитку Мережі «АНТС» Юлією Вусенко.
Читайте також:
- Депутатка Волинської облради відвідала всесвітній форум у Швейцарії
- «Роль жінки у відновленні країни»: у Луцьку відбувся жіночий форум
- «Жінка може все!»: у Луцьку об'єдналися найуспішніші бізнес-леді Волині