Чим підживлювати помідори у травні і червні, щоб швидше отримати плоди

Чим підживити помідори розсаду

Помідори - одна з найпопулярніших розсад. Щоб отримати великі й соковиті помідори, рослини треба правильно підживлювати.

Про те, як правильно підживити томати у ґрунті пише Ukr.Media.

Зазвичай, добрива для помідорів у відкритому ґрунті вносять під коріння рослин 4 рази протягом вегетаційного періоду. При цьому варіанти підживлень можуть бути різними. Ми розповімо про найбільш ефективні з них.

Чим підживити помідори, якщо ви купили погану розсаду

На жаль, не завжди вдається придбати або виростити міцну розсаду томатів. Часом через брак світла її стебла витягуються, зростають повільно, а листя в'яне. Але не варто засмучуватися і списувати з рахунків такі рослини: їх ще можна «оживити»!

Для цього розділену розсаду підгодуйте комплексним мінеральним добривом, таким як азофоска (1 ст. л. на 10 л води), і мікроелементами. А ще розсаду допоможуть зміцнити стимулятори зростання (Епін, Екосил). Їх застосовують (згідно з інструкцією) за 1-2 дні до висаджування помідорів у ґрунт.

Чим підживити помідори після висадки у ґрунт

У червні, через тиждень після посадки, помідори потрібно підгодувати таким добривом: у 10 л води розводять 0,5 л рідкого коров'яку і 1 ст. л. нітрофоски. На кожну рослину витрачають по 0,5 л розчину.

Замість цього добрива можна підгодувати томати 1 ст. л. рідкого добрива Ідеал і 1 ст. л. нітрофоски, розведеними у 10 л води. Норма витрати розчину — 0,5 л на рослину.

Як і чим підживити томати під час квітнення

На початку розпускання другої квіткової кисті у 10 л води розведіть 0,5 л курячого посліду, додайте туди 1 ст. л. суперфосфату і 1 ч. л. сульфату калію. Одержаний розчин добре розмішайте і полийте ним помідори, витрачаючи по 1 л на кожен кущ.

Також непогано зарекомендували себе такі варіанти підживлень:

1 ст. л. Агріколи Вегета, 1 ст. л. суперфосфату, 1 ч. л. сульфату калію або хлористого калію розводять у 10 л води;1 ст. л. добрива Синьйор Помідор розчиняють у 10 л води.Під час розпускання третьої квіткової кисті у 10 л води розведіть 1 ст. л. рідкого гумату калію (його можна замінити на гумат натрію або добриво Ідеал — у тому ж дозуванні) і нітрофоски. Норма витрати добрива — 5 л на кв. м.

Чим краще підгодувати помідори під час плодоношення

Коли зав'яжуться плоди, підгодуйте томати 1 ст. л. суперфосфату, розчинивши його у 10 л води. На 1 кв. м помідорної грядки використовуйте 10 л розчину.

Для формування великої кількості смачних і м'ясистих плодів рослини потребують таких елементів, як бор, марганець, йод і калій. Заповнити їх недолік можна за допомогою підживлення повним мінеральним добривом з мікроелементами або приготувавши поживну підгодівлю самостійно. Для цього у 10 л води розчиніть 10 г порошку борної кислоти, 10 мл йоду і насипте 1,5 л просіяної золи. Усе добре перемішайте і влийте під кожен кущ по 1 л складу, попередньо добре поливши рослини.

Пам'ятайте, борна кислота не розчиняється у холодній воді. Її потрібно залити невеликою кількістю окропу і потім влити розчин у відро з водою.

Чим підживити помідори після холодів

За нестійкого клімату середньої смуги нерідкими «гостями» можуть бути нічні заморозки і різкі коливання температури. Від них можуть добряче постраждати томати, вирощувані у незахищеному ґрунті.

Щоб «реанімувати» рослини, їх листя і стебла вранці або ввечері потрібно обприскати Епіном Екстра. Цей препарат підвищує імунітет помідорів і стимулює їх природні фізіологічні процеси. Обприскування Епіном рекомендується повторювати кожні 7-10 днів, поки томати повністю не відновляться.

Якщо Епіну Екстра під рукою не виявилося, помідори можна спробувати врятувати за допомогою препарату Циркон.

Також пошкоджені рослини мають потребу у додатковому підживленні. Під кожен кущ потрібно насипати невелику жменю кристалічної сечовини, а через 7-10 днів внести у ґрунт розчин курячого посліду.

Щоб його приготувати, заповніть бочку або іншу досить містку тару пташиним послідом наполовину об'єму, після чого до країв залийте водою і дайте настоятися протягом 3 днів. Після закінчення цього терміну розведіть концентрат водою у співвідношенні 1:15. Потім підгодуйте помідори з розрахунку 3 л розчину на кожен кущ.

Як підгодувати помідори борною кислотою, щоб захистити їх від фітофтори

Для профілактики фітофторозу та інших грибкових захворювань обробіть томати за допомогою народних засобів — марганцівки, борної кислоти і йоду. Щойно почне утворюватися зав'язь, обприскайте рослини слабким (рожевим) розчином марганцівки. Потім через тиждень обробіть помідори борною кислотою (1 ч. л. на 10 л води). А ще через тиждень — розчином йоду (1ч. л. на 10 л води).

Також проти фітофтори на томатах можна використовувати зольний настій, приготований з розрахунку 2 ст. л. деревної золи на 1 л води, і витриманий протягом 2 днів.

Для чого потрібне позакореневе підживлення томатів

Позакореневе підживлення (обприскування по листю) помідорів допомагає прискорити зав'язування й достигання плодів. Його проводять під час квітнення рослин.

На початку квітнення помідори слід обприскати 0,5 %-вою витяжкою суперфосфату. Для приготування витяжки 50 г суперфосфату залийте 10 л гарячої води, кілька разів перемішайте. Дайте розчину настоятися протягом доби, перед застосуванням процідіть і на кожну молоду рослину витрачайте по 10 мл підгодівлі, а у міру зростання кущів треба збільшити дозування у 1,5 рази.

Крім того, корисне таке позакореневе підживлення: у 10 л води розведіть 1 ст. л. сечовини або добрива Ідеал і отриманим розчином обробіть листя.

Як правильно підгодовувати помідори у ґрунті

Кореневе та позакореневе підживлення краще проводити під час сухої погоди вранці або ввечері, коли сідає сонце. При цьому їх поєднують з поливом. Крім того, кореневе та позакореневе підживлення слід чергувати: це дозволить рослинам отримувати поживні речовини рівномірно.

Фосфорні і калійні добрива рекомендується вносити протягом вегетаційного періоду, а також восени під час перекопування ґрунту, а азотні — лише навесні. При цьому важливо не перебільшити з дозуванням азоту: інакше рослини почнуть «жирувати», а стрімке зростання стебел і листя негативно позначиться на кількості плодів.

Якщо ви все ж таки перегодували томати, спробуйте відразу ж рясно полити їх під коріння водою (приблизно 1 відро на кущ). Робити це краще у спекотну погоду. Також для видалення надлишків добрив можна залишити кілька пасинків, які поглинуть надлишкові макро- і мікроелементи під час свого зростання.

Читайте також:

Можливо зацікавить