Коли оголосять вирок «луцькому терористу» Кривошу

Коли оголосять вирок «луцькому терористу» Кривошу

У Луцькому міськрайонному суді другий рік триває розгляд справи Максима Кривоша, який 21 липня 2020 року у центрі Луцька захопив автобус із 13-ма заручниками. Його обвинувачують за вісьма статтями кримінального кодексу України.

Суспільне поспілкувалося зі стороною обвинувачення у справі Кривоша, представниками суду та психологом, який працював із заручниками.

Як і коли покарають Кривоша

Судово-психіатрична експертиза визнала Максима Кривоша осудним. Матеріали передали до суду в березні 2021-го. Їх об'єм – величезний, – каже прокурор Вадим Стамчук.

«Багато потерпілих, свідків: 10 свідків було допитано, значний об'єм письмових матеріалів, які досліджувались, 16 томів було зібрано. Суд присяжних в луцькому міськрайонному суді ретельно досліджує кожен доказ», – каже представник сторони обвинувачення.

Зі слів судді-спікера Вячеслава Покидюка, розгляд справи також пригальмувала війна. «Бойові дії, воєнний стан, значний проміжок часу не конвоювалися обвинувачені, тому такий на даний час довготривалий проміжок часу», – зазначив представник суду.

Коли оголосять вирок «луцькому терористу» Кривошу

Наразі колегія суду досліджує більш як 20-ти годинні відеозаписи у справі. Суддя-спікер каже: розгляд справи – на завершальному етапі. Попереду судові дебати.

«Я думаю, в ближчий час буде логічне закінчення розгляду даної справи», – вважає Вячеслав Покидюк.

Як розповів Вадим Стамчук, Максиму Кривошу за шістьма статтями загрожує від двох до 15 років позбавлення волі: «найтяжча стаття, це – посягання на життя працівника правоохоронного органу. Вона передбачає від 9 до 15 років позбавлення волі, або довічне позбавлення волі».

Зараз Максим Кривош – під вартою у СІЗО. Вину в інкримінованих правопорушеннях не визнає.

Психологічна допомога потерпілим

У справі потерпілими визнали 21 людину. Серед них водій захопленого автобуса та 12 пасажирів, які майже пів доби провели поруч із озброєним Максимом Кривошем.

Психолог Антоній Мельник два роки тому працював із людьми, чиї родичі перебували у той момент в захопленому автобусі.

«У них були панічні атаки, депресивні прояви глибокого ступору», – пригадує він.

Коли оголосять вирок «луцькому терористу» Кривошу

Коли Кривош здався – Антоній Мельник працював зі звільненими. Спілкуватися з журналістами вони відмовилися.

«В мене були клієнти, які зверталися досить тривалий час і ми проводили такий супровід. Вони не хочуть нікого бачити, не хочуть нікого чути і ця тема для них є табу», – каже Антоній Мельник.

Можливо зацікавить