Купуємо вікна, які служитимуть довго: поради експерта

Вікна відіграють величезну роль у будь-якому приміщенні. Щонайменше, без них буде дуже некомфортно, оскільки в будівлю не потраплятиме сонячне світло. Звукоізоляція, енергоефективність та безпека теж напряму залежать від якості віконних конструкцій.
А вони бувають дуже різними: одні служать все життя, а інші дають «збій» вже через рік використання. На це впливає чимало факторів, про які вам не завжди розкажуть менеджери з продажу у відповідних салонах.
Журналісти ВСН поспілкувалися з Дмитром Мироновим – керівником комерційного відділу компанії Wintera, яка вже понад 15 років виготовляє реально інші вікна. Фахівець дав поради, як не стати «жертвою маркетингу» та зробити правильний вибір.
Як не стати «жертвою маркетингу», обираючи вікна: поради експерта
Дмитро Миронов має великий досвід у віконній сфері. Він розповідає про свою справу так, наче нічого цікавішого нема у всьому світі. І коли з ним спілкуєшся, то також виникає відповідне враження. Експерт зазначає, що реклама та гучні слогани не завжди є запорукою того, що ви звернулися до надійних виробників. Він закликає завжди користуватися критичним мисленням та розповідає про кілька популярних «міфів», на які слід звернути увагу, якщо будете купувати нові вікна.
Звертайте увагу на все, а не лише на бренд. Багато людей обирають виключно бренд, але це не завжди гарантує вам потрібний результат. Чому? Часто компанії акцентують, що вони продають вікна REHAU, WDS, VEKA, але таких вікон не існує. Це виробники профільних систем – однієї з частин вікна. Профіль може бути найкращим у світі, але також важливі: склопакет, фурнітура, ущільнення, армування. Тому прив’язка до визнаних брендів у світі – це маркетинг, який не гарантує вам довговічності.

Універсального ідеального вікна не існує: важливі деталі. Для вдалого вибору вікна потрібно вивчити потребу замовника, оскільки необхідно врахувати безліч факторів. Лише так можна підібрати найкраще рішення у кожному конкретному випадку. Наприклад, можна взяти вікно з хорошою профільною системою, якісним двокамерним склопакетом, дорогим ущільненням, але це не дозволить зберегти тепло, якщо у вас втрати відбуваються через стіни, стелю, підлогу. А це доволі часте явище, особливо, у старих багатоквартирних будинках. В такому випадку недоцільно витрачати зайві кошти, бо бажаного результату досягнути не вийде. Глибоке вивчення потреби клієнта є вкрай важливим аспектом. І коли вам пропонують якесь «супер-рішення», але не досліджують вашу потребу – варто задуматися, чи в правильне місце ви звернулися.

Також можна зустріти випадки, коли людині пропонують багатокамерний склопакет для хорошої теплоізоляції, але не враховують монтажну ширину профіля. А це вкрай важливий показник для більш ефективного збереження тепла у помешканні. Якщо монтажна ширина недостатня – промерзають відкоси. Це важливо враховувати, оскільки ви можете встановити найкращий склопакет, але будете втрачати багато тепла через неправильно підібрану профільну систему. І довговічність вашого вікна буде суттєво зменшена.
Від чого залежить довговічність вікон
Дмитро Миронов стверджує, що є два ключові фактори, які впливають на довговічність встановлених у помешканні вікон: якість матеріалів та монтаж. Розглянемо перший аспект.
ПВХ (поліхлорвініл). Часто виробники економлять на якості пластику, який використовується для створення профільної системи. Кожна компанія тримає свою «рецептуру» у секреті, але у всіх є основний компонент – це ПВХ гранули. До них додають пластифікатори, стабілізатори, діоксид титану, крейду та інші сполуки. Найдорожча складова – діоксид титану. Деякі виробники можуть недобросовісно працювати з пластиком. Наприклад, дати більше вторинної сировини, замість достатньої кількості стабілізаторів, від яких залежить білизна профіля. У підсумку – доволі швидко вікна наберуть непривабливого вигляду, а з часом може розпочатися їхнє викривлення та руйнування.
Армування. Також важливий фактор, який прямо впливає на довговічність вікна та його стійкість. Під різні види профільних систем потрібно застосувати конкретно визначені типи армування, але дуже часто це ігнорують: встановлюють армування меншої товщини та січення. Це все з часом негативно впливає на геометрію конструкції.
Склопакети. Скло не може мати товщину менше 3 міліметрів. Але і цей показник є доволі ненадійним. Разом із цим чимало виробників, коли складають тендерні пропозиції, закладають саме цю – найменшу дозволену ширину. Окрім цього, вкрай важлива якість складання склопакету. Велику роль відіграє первинна герметизація. Якщо виробник не дотримується необхідних технологічних норм, то через рік-два будуть негативні наслідки.
Ущільнення. Найперше і найголовніше – потрібно уникати ущільнення, яке містить дуже багато ПВХ у складі. Воно «дубіє» на морозі та всихає на сонці. Такі вікна будуть продуватися вітром та протікатимуть під час дощу.
Фурнітура. Неякісна фурнітура ржавіє і зношується. Це призводить до відчутних проблем з користуванням вікна і прямо негативно впливає на його загальну довговічність. Також важливо, щоб вона піддавалася ремонту. Тому тут також необхідно звертати увагу на виробника фурнітури і обирати європейські зразки, оскільки вони проходять посилену перевірку, мають гарантію якості та значну кількість запасних частин для виконання ремонтів.

Типові помилки під час монтажу
Від правильного монтажу також залежить довговічність вікон. Якість його виконання – це 50% загального успіху. Дмитро Миронов зауважує, що до нього особисто часто звертаються знайомі з проханням допомогти усунути різноманітні проблеми з вікнами. Тож він на власні очі регулярно бачить безліч порушень, які допускають при їх встановленні.
«Найпоширеніша помилка – прибивати вікна цвяхами. Наскільки б дико це не звучало, але це справді так», – розповідає Дмитро та показує відповідне відео на своєму телефоні як доказ.


«Використання турбошурупів для будь-яких основ. Вони добре підходять для дерев’яних конструкцій, але для інших – ні. А його застосовують всюди. Це неправильно. Потрібно враховувати поверхню, на яку ми монтуємо і виважено підбирати матеріал для виконання монтажу», – продовжує фахівець.
Окрім цього, майстри економлять на монтажній піні, не використовують опорні підкладки (які повинні бути з твердої деревини або з пластику) та ігнорують регулювання вікна.
«Загалом велика кількість монтажників не дотримується більшості вимог, які існують. Кожен із них знає «як правильно». Роблять так, як буде простіше і дешевше. І це дуже-дуже погано. Оскільки вкрай необхідно враховувати абсолютно всі фактори. Інакше, в майбутньому вас чекатимуть серйозні проблеми», – резюмував Дмитро Миронов.
Де купити вікна, які служитимуть довго
Wintera виробляє вікна у Луцьку вже більше 15 років. Підприємство має понад 300 авторизованих точок продажу по всій Україні і давно співпрацює лише з профільними системами європейської якості. Навіть більше: Wintera є офіційним партнером німецького промислового гіганта Rehau. Волинський виробник вікон надає 5 років гарантії на свою продукції та стільки ж на монтаж (звісно, якщо ви довірили Wintera цей процес, а не виконуєте роботу самостійно).
«Фактично всі люди, які беруться ставити вікна, потім приходять за допомогою і проханнями допомогти вирішити проблему. Чомусь, коли треба йти до лікаря – то люди йдуть до нього. Ніхто сам собі не виконує операцію. А от з монтажем вікон багато чоловіків вважають, що вони фахівці. Але це дуже складна конструкція і її монтаж передбачає врахування багатьох аспектів», – пояснив Дмитро Миронов.

Обираючи вікна від Wintera, ви можете бути впевненими у їхній довговічності. Менеджери компанії вислухають вас, детально визначать вашу потребу та запропонують найкраще рішення у кожному конкретному випадку.
Для консультації телефонуйте за номерами: +38 (050) 438 11 61 та +38 (067) 673 57 03.
Салон Wintera знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Конякіна, 16а.
Сайт: https://winterawest.com.ua/.
Instagram: https://www.instagram.com/wintera_lutsk.
Читайте також:
- Квартира чи паб? Як незаконне переведення житла у комерцію перетворило будинок у Луцьку на нічний клуб
- Скільки землі може отримати ветеран: розміри ділянок і важливі нюанси
- На Волині за 300 тисяч продають комунальний будинок