Лідерка студентського руху, поетка та патріотка: історія студентки з Рожищенського коледжу
Анна Карпович, третьокурсниця Рожищенського фахового коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Гжицького, не лише очолила студентську раду, але й активно займається науковою, культурною та волонтерською діяльністю. Вона пише вірші, бере участь у спортивних змаганнях і організовує благодійні акції. Зі своєю командою активно допомагає захисникам і працює над поліпшенням умов для студентів.
З неймовірно активною дівчиною у Міжнародний день студента розмовляла Раїса Мацюк (газета «Наш край»).
«Народилася і виросла в селі Красноволя Колківської ОТГ. Мама - психолог у місцевому ліцеї, вітчим після демобілізації продовжує навчати школярів фізики та математики. Батьки своїми професіями аж ніяк не вплинули на мій професійний вибір. Після 9 класу хотілося розвиватися в якомусь новому і незвичному напрямку. Вплинули на вибір і наявність у рідному краї успішних сільськогосподарських підприємств, як-от МХП «Баффало» чи рибна ферма в Оконську», - розповідає студентка ветколеджу.
Хоча дівчина має безліч талантів, зокрема, пише вірші та публікує їх у своєму телеграм-каналі, співає, займається спортом, ці види діяльності - це як захоплення, хобі. Так само, як і читання книг. До речі, остання прочитана - бестселер американської письменниці Колін Гувер «Спогади про нього», в якій історія випробувань та кохання - лише верхній шар, в глибині ж - низка морально-етичних міркувань.
Вона змушує задуматися про власний вибір, сенс боротьби за кращу долю.
Цього року Анна вдев'яте писала радіодиктант національної єдності. Хіба це не прояв власної патріотичної позиції з дитинства?
До того, як очолити студентську раду, Анна Карпович входила до її складу, а минулого року була заступником голови. Тож мала час розібратися з повноваженнями та завданнями цього органу студентського самоврядування. А серед них не лише захист прав та інтересів студентів, а й участь у проведенні навчально-виховної роботи в коледжі, сприяння поліпшенню умов проживання й відпочинку студентів, працевлаштуванню випускників та залученню студентів до вторинної зайнятості у вільний від навчання час.
Сама Анна проживає у гуртожитку, тож добре знає умови й де що можна поліпшити. Загалом умовами проживання задоволена. Студрада співпрацює з радою гуртожитку, дослухається до порад мешканців, організовує їх відпочинок на вихідні, адже у коледжі є студенти з цілої області, з Рівненщини, Львівщини, яким не випадає їздити додому на всі вихідні.
Студрада коледжу співпрацює з молодіжним центром та молодіжною радою при Рожищенській міській раді, до складу якої теж входить. Визнає, що тренінги, які ними проводяться, значно підвищують правову, фінансову, юридичну обізнаність студентів. З захопленням розповідає про останній такий тренінг та які висновки на своє майбутнє з нього зробила. Каже, що задля цього теж інколи доводиться залишатися в Рожищі на вихідні, але не шкодує про це, бо відчуває, що витрачає час на такі заходи недаремно.
Для відмінного навчання (Анна здає сесії лише так), наукової роботи теж потрібен час. Наприклад, студентка брала участь у щорічній студентській конференції, у секції математики готувала роботу про видатного волинського математика Михайла Кравчука.
Деякі заходи у коледжі проводяться в онлайн режимі. Їх теж треба підготувати та записати відео. Зараз записують ролик до початку Євромайдану. А до дня студента провели шоу «Хто зверху?» в реальному часі.
- Талантів серед студентів вистачає. І співають, і грають, і гарні читці, - каже відповідальна за виховну роботу в коледжі Руслана Ковалюк. - Анна Дружук з ІІІ-вет, яка пише вірші, малює, написала стендап зі студентського життя коледжу. Беруть наші студенти участь в різноманітних конкурсах. Аня була учасницею фотоконкурсу, але їй не вдалося виграти, а пейзажне фото Юлії Литвинюк зайняло призове місце. Семеро студентів взяли участь у конкурсі «Мотивація нескорених 2.0» від соціального проєкту «SCHOLARSHIP в Україні» і створили ролик про життя коледжу. Він розміщений на сайті закладу і, по суті, став рекламою коледжу.
Студенти активні й в спорті. У спортивних змаганнях серед коледжів зайняли третє місце. Зараз готуються до турніру з настільного тенісу, і Аня теж братиме участь.
- Нині студенти долучаються до допомоги нашим захисникам. Як правило, готуємо посилки рідним наших студентів, адже майже у кожного хтось з родини служить, - розповідає Анна. - Минулого тижня збирали «Коробки тепла», у яких відправили конкретним адресатам на Куп'янський і Слав'янський напрямок ліки, шарфи, шкарпетки, газові балончики, запальнички, сухий спирт, хімічні грілки для рук та для ніг, чай, каву, печиво, цукерки.
Зараз готуємо благодійний ярмарок, на який студенти представлять солодощі, фрукти, овочі, вироби рукоділля, а зібрані кошти передамо на якийсь актуальний збір. Вшановуємо загиблих Героїв, які навчалися в коледжі. На фасаді є дві меморіальні дошки, а в приміщенні коледжу організоване місце шани Героїв, на якому портрети 21 випускника, які повернулися додому, на жаль, на щиті.
Пам'ять Героїв вшановується і під час різноманітних заходів. Щодня о 9-ій годині коледж долучається до загальнонаціональної хвилини мовчання. 1 жовтня, у день Захисників і Захисниць, на тематичному заході «Мужність поколінь» Анна читала власний вірш.
Студенти активні й в інших волонтерських акціях, на які їх організовує студрада. Так, нещодавно брали участь в акції «Посади дерево» і в селах Копачівка та Залісці засадили більше гектара урочищ.
Незабаром у студентів розпочнуться жнива - сесія. Нинішня система розподілу стипендій мотивує кожного отримати добрі бали не лише на екзаменах та заліках, а й заробити їх протягом семестру.
- Аню, то вільного часу немає?
- Та є, і почитати, і погуляти, і поспати, і вчудити...
І ця відповідь показує, що є в дівчини ще один талант - відчуття часу, вміння розподілити свою добу так, щоб часу у ній вистачило на все.
Попереду в Анни Карпович ще чимало студентських років, адже хоче здобути ще й вищу освіту. Тож хочеться побажати їх, щоб за буденною рутиною не розгубила своїх талантів, далі прагнула жити цікаво та яскраво, гуртувати та запалювати інших на добрі справи. З Міжнародним днем студента, причетні!
Передрук публікації можливий лише за письмової згоди редакції «Наш край»
Читайте також:
- «Дітей вчили зневажати українську мову і все українське»: студент, який навчається у Луцьку, розповів про навчання в окупації
- Студент з Донеччини передав музею у Луцьку три мішки вишитих речей
- Луцька команда «Генерація» здобула першість на обласному турнірі юних істориків