Лучанка написала першу книгу для дітей про Голодомор
Письменниця з Луцька Юлія Смаль видала книгу для дітей «П'ять колосків. Голодомор. Історії, як зникали українці».
Авторка зазначає, що ця книга про темні часи нашої історії для того, аби кожен зміг дізнатися правду.«Це історії про те, як зникали українці, як втрачали українці і про те, як вижили українці. В цій книзі діти живуть своїм дитячим життям, проживаючи всі події, усвідомлючи їх так, як належить звичайним дітям. Вони розповідають історії таким самим дітям про Голодомор», - розповідає Юлія Смаль.
«Давно те було. Уже поросли небуттям степи і могили. Й книжки такі мали б уже давно бути, але ми, українці, не мали такого права, бо жили у величезній «щасливій» державі на ймення Радянський Союз - тюрма народів. Минають часи, відходять уже останні свідки подій середини двадцятого століття і ми, нащадки цілих, нащадки вцілілих, збираємо по зернятках їхні спогади. Не забути, не втратити, пам’ятати.
Історії, описані тут, - історії справжніх живих дітей, які уміли гратися і допомагати своїм батькам, мріяли про щось, чогось не любили, часом не були слухняними. Словом, ці історії - історії найзвичайнісіньких дітей, розказані ними чи їхніми родичами. І коли мене спитали б, чи я знаю цих людей, то моя відповідь: «Так». Двоє з оповідачок - бабусі моїх добрих подруг, а одна - моя, бо немає в Україні людей, родин яких не торкнулося страшне слово «Голодомор». Не бажаю гарного читання. Бажаю мудрого читання, люба читачко чи любий читачу. Нехай на нашій прекрасній землі буде мир і діти ніколи не знають горя», - пише авторка в описі до книги.
Читайте також:
- 11-річний хлопчик з Луцька за рік прочитав 70 книг
- Стародрук із волинського музею передали на реставрацію
- У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва, що в Луцьку, презентували книгу Героя України, волинянина Тараса Матвіїва. Видання «Мої думки» – це подарунок сину від батьків, але уже посмертно.
- Мешканка селища Шацьк Ніна Верешко родом з Полтавщини, а саме з сім’ї тих, в кого на початку 30-х років минулого століття забирали харчі, худобу, кого вбивали голодом.