Медогляд і мобілізація: хто може бути призваний без ВЛК

Військово-лікарська комісія та мобілізація: хто проходить огляд, а хто – ні

В Україні під час мобілізації всі військовозобов'язані та резервісти проходять медичний огляд у військово-лікарській комісії, щоб оцінити їхній стан здоров’я перед призовом.

У постанові Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 року у пункті 69 є уточнення щодо того, хто може мобілізуватися без ВЛК, пише НВ.

Отже, резервістів та військовозобов'язаних, які в мирний час призначені для комплектування військових частин і мають мобілізаційні розпорядження, призивають на службу під час мобілізації на основі попередньо пройдених медичних оглядів та опитувань про стан здоров’я. Якщо у них немає скарг на здоров’я, їх не направляють на військово-лікарську комісію.

Тих, хто не проходив медогляд або у кого закінчився термін дії рішення про придатність до служби, направляють на військово-лікарську комісію.

Майже всі вже знають, що без проходження медичної комісії у військкоматі вам не мають права видати повістку про відправлення, тобто мобілізаційне розпорядження.

За відмову від проходження ВЛК законом передбачено лише адміністративне покарання за статтями 210 та 210−1 КУпАП.

Як правило, осіб, які відмовляються від призову на військову службу, притягують до кримінальної відповідальності за ст. 336 ККУ за ухилення від призову під час мобілізації. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з умовним випробуванням. Наслідком пробації є те, що у разі повторного призову та відмови відбувати покарання у вигляді позбавлення волі.

І є поодинокі судові рішення, коли людей намагалися притягнути до кримінальної відповідальності за ухилення від медогляду.

Читайте також:

Можливо зацікавить