Мобілізація в січні 2025: з якими хворобами кісток та суглобів не призивають

Мобілізація в Україні

В Україні триває воєнний стан та мобілізація. Хвороби, що звільняють від призову, мають суттєво порушувати функції організму. Артрози, остеопатії та ураження міжхребцевих дисків можуть вплинути на придатність до служби в армії.

Серйозні захворювання суглобів, кісток і м'язів можуть бути підставою для того, щоб військовозобов'язаних чоловіків не мобілізували. Однак є умова — такі хвороби мають суттєво порушувати функції організму, випливає з наказу Міністерства оборони України №262, пише Фокус.

Підкреслимо, що рішення про звільнення від мобілізації чоловіків ухвалюється за результатами військово-лікарської комісії. Медичні висновки треба документально підтверджувати.

Військовозобов'язаний має право бути непридатним до військової служби, якщо в нього підтверджено такі захворювання:

  • інфекційні та запальні артропатії зі значними змінами функцій організму. Сюди належать гнійні артрити, реактивні артропатії та хвороба Рейтера, ревматоїдний артрит, васкуліт, бурсит,
  • синдром Фелті, хвороба Стілла, кристалічні, псоріатичні та ентеропатичні артропатії, ювенільний артрит та подагра;
  • системні хвороби сполучної тканини: вузликовий поліартеріїт і споріднені стани, некротизуючі васкулопатії, гранулематоз Вегенера, синдром Такаясу, системний червоний вовчак,
  • дерматополіміозит, системний склероз, сухий синдром Шегрена, хвороба Бехно та інші;
  • важка форма анкілозивного спондилоартриту (Хвороби Бехтерева).

Підставою для звільнення від служби можуть бути артрози, хвороби та ураження м'язів, синовіальної оболонки і сухожиль у важкій формі. Також до списку входять остеопатії та хондропатії зі значними порушеннями функцій (остеопороз, остеомаляція, сповільнення зламу перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета та інші).

З набутими деформаціями та дефектами кінцівок, хворобами хребта зі значними порушеннями функцій (спотворення, остеохондроз, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків тощо) не можуть мобілізувати до армії.

Читайте також:

Можливо зацікавить