Мобілізація в Україні: коли працівники ТЦК можуть стріляти в людину
Військовослужбовці ТЦК та СП мають право використовувати зброю для самозахисту у разі нападу на них, як і будь-який інший громадянин України. Однак, надавати працівникам територіальних центрів комплектування дозвіл стріляти у відповідь на словесні образи чи застосовувати силу є категорично неприпустимим.
Про це заявив юрист Тарас Боровський в ефірі Вечір.LIVE, пишуть Новини.Live.
Чи мають право працівники ТЦК та СП стріляти
За словами Боровського, в разі нападу на військовослужбовця, він має право застосовувати і зброю, і спецзасоби для збереження свого життя та здоров'я. Юрист наголошує, що такі ж права є у будь-якого громадянина, на якого напали.
«Якихось додаткових привілеїв надавати, я вважаю, не має сенсу. Якщо громадяни нападають на військовослужбовців з метою завдати їм якихось ушкоджень, то щодо цього є спеціальна стаття в Кримінальному кодексі України. Вона передбачає серйозніше покарання, ніж напад на звичайного громадянина. Тобто вони й так вже мають привілейований статус», — зазначив Боровський.
Юрист також прокоментував пропозицію сержанта ЗСУ, який заявив, що потрібно дозволити працівникам ТЦК стріляти в ухилянтів. Боровський переконаний, що цього категорично не можна робити.
«Закріпивши таку норму, ми відкриємо скриньку Пандори і ми не будемо знати, де починається образа і де — право на застосування зброї проти громадян. Тому я категорично як юрист проти цього», — наголосив він.
Читайте також:
- Мобілізація на Волині: ТЦК призвав працівника критичного підприємства попри бронювання
- Кидав шину в працівників ТЦК: як покарали волинянина