«Мрія здійснилась без нього»: захисник з Волині не дочекався появи донечки
У неділю, 2 лютого, дружину загиблого захисника з Волині Наталю Рябу виписали додому з новонародженою донькою з Волинського обласного перинатального центру. 30 січня жінка стала матір'ю дівчинки, яку назвали Маргаритою.
Як розповіла Суспільному породілля, немовля стало четвертою дитиною. Батько дитини, військовослужбовець Руслан Рябий не дочекався появи донечки: у червні 2024 року загинув у бою на Покровському напрямку.
На урочисту виписку в перинатальний центр приїхала уся рідня: родичі, бабусі, брати — 15-річний Юрій та 14-річний Андрій, 6-річна сестричка Анна-Марія. 30 січня її мама Наталія народила тут дівчинку.
Дівчинка народилася вагою 2 кілограми 900 грамів та зростом 52 сантиметрів, розповіла породілля Наталя Ряба. Привітати дружину бійця, багатодітну маму прийшли побратими загиблого чоловіка, лікарі перинатального центру, рідні та близькі.«Я пишаюся своїми синами: вони моя підтримка. Донечка теж чекала сестричку. Я дякую Богу, що вони в мене є. Руслан завжди казав: «Маю 2 синів, хочу дві донечки». Його мрія збулась, але, на жаль, без нього. Я йому казала, що нас тепер є п'ять як пальців на ручці, і ми будемо підтримувати один одного», — зазначила породілля.
Аби боронити країну, голова родини Руслан Рябий повернувся з-за кордону, де працював. Петиція про присвоєння воїну звання «Герой України» набрала понад 25 тисяч голосів.
Керівник патронатної служби «Хоробрі серця», військовослужбовець Іван Татауров розповів: побратими Руслана Рябого завітали на виписку до Наталі не лише для привітання, а й зі ще однією місією — вручення дружині й синам посмертної нагороди Руслана Рябого «Хрест Героя».
«Всі знають: ситуація на фронті дуже складна. Ми поступово віддаємо території, але такі моменти як сьогодні дуже надихають і дякуючи Руслану є продовження його роду. Він був пів року, загинув в Донецькій області під час бойових дій як герой», — додав побратим Іван Татауров.
Майор Іван Татауров зазначив, що проводжатимуть родину додому у село Перемиль Берестечківської громади.
«Привезли з побратимами кроватку, закупили багато дитячих речей, памперсів, те, що треба для мами, для дитини, для хлопців. Щоб підтримати, щоб це дійсно було свято для малечі, для старших і показати всій Україні як треба зустрічати Героїв», — додав військовий.
Генеральна директорка Волинського медоб’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська розповіла, що завдання медзакладу для жінок, які втратили чоловіків на війні, є підтримка й допомога лікарів та надання послуг на високому рівні.
«Наталя у нас не перша така породілля. Про це важко говорити, але жінки народжують і виношують діток, коли чоловіків вже немає. Дивлячись на цих дітей, на цю родину, я переконана, що насправді в них буде все добре, що тато буде дивитись з небес радіти за їхню долю», — сказала керівниця медзакладу.
Окрім дітей та дружини, у загиблого воїна Руслана Рябого залишилися дві рідні сестри та мама Галина.
Читайте також:
- «Повномасштабне вторгнення перекреслило усі плани і мрії»: у бою під Бахмутом загинув багатодітний батько з Волині
- Навіки молодий: захиснику з Волині просять посмертно присвоїти державну нагороду
- Брати-сироти воювали разом. Життя молодшого вирвала жорстока смерть: історія Героя з Волині