На Волині медики їздять у віддалені села, де немає амбулаторій: скільком людям допомогли
На Волині з 15 серпня, відколи запрацював проєкт "Мобільні медичні бригади", до 15 жовтня медики надали допомогу 2 220 жителям області, з яких 948 – переселенці.
Про це розповіла очільниця обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко, - пише Суспільне з посиланням на "Українське радіо Луцьк".
Попередньо в області, як зазначили на сайті обласної військової адміністрації, створили сім мобільних бригад. Наразі, зі слів Валентини Пришко, працюють чотири таких бригади: при Центрах первинної медико-санітарної допомоги у селі Боратин, селищі Ратне, місті Ківерці та місті Володимир.
Як в області організували роботу мобільних бригад
Ще три сформовані бригади, зазначила представниця Товариства Червоного Хреста, знаходяться у резерві.
"Ці бригади, в першу чергу, мають за мету підсилити можливості первинної ланки. Ще має бути бригада в Камінь-Каширському районі, колишньому Любомльському районі і в Луцькому районі. Ці бригади вже підібрані, медикаменти та апаратура є. Затягується трохи, бо машини для них зараз ще в Берліні", – додала представниця.
Про приїзд медиків у селах, сказала Валентина Пришко, люди дізнаються від голови громади, старост або волонтерів. Якщо під час обстеження медик виявляє у пацієнта якусь патологію або має підозру щодо захворювання, то людину направляють на вторинний рівень для надання спеціалізованої меддопомоги в лікарні.
Мобільна бригада при медзакладі у Боратині: кому і як надають допомогу
Одна із чотирьох діючих мобільних медичних бригад закріплена за Центром первинної медичної допомоги Боратинської сільради. Медики обслуговують жителів 132 віддалених населених пунктів, – розповіла тимчасова виконувачка обов'язків директора медзакладу Оксана Чертюк.
З її слів, допомогу першочергово надають для переселенців та людей, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, а також інших категорій населення в області. Роботу координують із старостами сіл.
"Мобільний ФАП у нас працює за графіком і маршрутом, який затверджується із координаторами від Червоного хреста один раз на місяць. Наша бригада обслуговує території Підгаєцької, Боратинської, Городищенської, Горохівської, Мар'янівської, Берестечківської, Торчинської громад", – розповіла керівниця.
Оксана Чертюк додала: для проведення оглядів та тестування на виїзді медики мають системи швидкої діагностики COVID-хвороби, вірусних гепатитів, СНІДу, а також експрес-тестами для перевірки рівня глюкози в крові.