На Волині медики їздять у віддалені села, де немає амбулаторій: скільком людям допомогли

На Волині медики їздять у віддалені села, де немає амбулаторій: скільком людям допомогли

На Волині з 15 серпня, відколи запрацював проєкт "Мобільні медичні бригади", до 15 жовтня медики надали допомогу 2 220 жителям області, з яких 948 – переселенці.

Про це розповіла очільниця обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентина Пришко, - пише Суспільне з посиланням на "Українське радіо Луцьк".

Попередньо в області, як зазначили на сайті обласної військової адміністрації, створили сім мобільних бригад. Наразі, зі слів Валентини Пришко, працюють чотири таких бригади: при Центрах первинної медико-санітарної допомоги у селі Боратин, селищі Ратне, місті Ківерці та місті Володимир.

Як в області організували роботу мобільних бригад

Ще три сформовані бригади, зазначила представниця Товариства Червоного Хреста, знаходяться у резерві.

"Ці бригади, в першу чергу, мають за мету підсилити можливості первинної ланки. Ще має бути бригада в Камінь-Каширському районі, колишньому Любомльському районі і в Луцькому районі. Ці бригади вже підібрані, медикаменти та апаратура є. Затягується трохи, бо машини для них зараз ще в Берліні", – додала представниця.

На Волині медики їздять у віддалені села, де немає амбулаторій: скільком людям допомогли

Про приїзд медиків у селах, сказала Валентина Пришко, люди дізнаються від голови громади, старост або волонтерів. Якщо під час обстеження медик виявляє у пацієнта якусь патологію або має підозру щодо захворювання, то людину направляють на вторинний рівень для надання спеціалізованої меддопомоги в лікарні.

Мобільна бригада при медзакладі у Боратині: кому і як надають допомогу

Одна із чотирьох діючих мобільних медичних бригад закріплена за Центром первинної медичної допомоги Боратинської сільради. Медики обслуговують жителів 132 віддалених населених пунктів, – розповіла тимчасова виконувачка обов'язків директора медзакладу Оксана Чертюк.

З її слів, допомогу першочергово надають для переселенців та людей, котрі опинилися в складних життєвих обставинах, а також інших категорій населення в області. Роботу координують із старостами сіл.

"Мобільний ФАП у нас працює за графіком і маршрутом, який затверджується із координаторами від Червоного хреста один раз на місяць. Наша бригада обслуговує території Підгаєцької, Боратинської, Городищенської, Горохівської, Мар'янівської, Берестечківської, Торчинської громад", – розповіла керівниця.

Оксана Чертюк додала: для проведення оглядів та тестування на виїзді медики мають системи швидкої діагностики COVID-хвороби, вірусних гепатитів, СНІДу, а також експрес-тестами для перевірки рівня глюкози в крові.

Можливо зацікавить