На Волині за втручання прокурорів у двох громадах розробили програми для кривдників

На Волині за втручання прокурорів у двох громадах розробили програми для кривдників

В Іваничівській селищній та Литовезькій сільській раді розробили програми для кривдників, що може застосовуватись як в межах притягнення кривдника до адміністративної відповідальності, так і в межах притягнення особи до кримінальної відповідальності за злочин, пов’язаний із домашнім насильством.

При проходженні такої програми кривдник має усвідомити причини виникнення проявів агресії та необхідність відповідального ставлення до своїх вчинків і їх наслідків, а також змінити свої хибні дискримінаційні уявлення про соціальні ролі жінок і чоловіків і не допускати вчинення домашнього насильства в подальшому, інформує пресслужба обласної прокуратури.

Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», відповідальними за здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству є, серед іншого, органи місцевого самоврядування.

Попри це, прокурори Володимирської окружної прокуратури з'ясували, що у Іваничівській селищній та Литовезькій сільській раді такі програми не розроблені. Аби виправити становище, прокурори внесли вказівку головам органів місцевого самоврядування з вимогою вжити заходів задля розроблення та затвердження таких програм.

На виконання вказівок програми для кривдників у територіальних громадах розроблені та затверджені.

Читайте також:

Можливо зацікавить