Народні пісні – не лише історія: як у Луцьку діти опановують автентичний спів
![Вихованці вокального гуртка в Палаці учнівської молоді](https://vsn.ua/storage/news/LwVpnsQuccAsVCY8VR72CFSDecheT7GBhcXwTThd.png)
Народна пісня – це не просто мелодія, а жива історія, яка передається з покоління в покоління. У луцькому Палаці учнівської молоді діти мають змогу долучитися до цього культурного надбання завдяки вокальному гуртку, який очолює Джесіка Кондратюк. Вона працює тут із грудня 2024 року, навчаючи народного співу вихованців двох груп – «Квіти Волині» та «Світанок». У кожній із них займається близько 12 дітей віком від 6 до 14 років.
У розмові з ВСН Джесіка Кондратюк розповіла про роботу з дітьми, виклики у професії та любов до музики.
- Скільки часу ви уже працюєте в Палаці учнівської молоді?
- У ПУМі я працюю вже 11 місяців, не враховуючи трьох місяців літа.
- Наскільки важко вам було влаштуватись на роботу в ПУМ?
- Насправді не дуже складно, мені цю роботу запропонував мій викладач з університету, я вже тоді була на четвертому курсі, і мала якийсь певний рівень знань для того, щоб почати працювати з дітьми.
- Яка у вас освіта і чи був досвід роботи з дітьми в минулому?
- В мене є диплом бакалавра, спеціальність – музичне мистецтво і так, раніше я мала досвід роботи з дітьми, я працювала і працюю у дитячому хорі.
- Як зазвичай проходять заняття у вашому гуртку?
- Зазвичай заняття проходять наступним чином, спочатку ми маємо вокальну розспівку, співаємо різні вокальні вправи і далі ми розпочинаємо вивчення або ж повторення свого репертуару з різних пісень, також інколи ми маємо заняття разом з хореографом.
![Народні пісні – не лише історія: як у Луцьку діти опановують автентичний спів](https://vsn.ua/storage/image-icons/leXZLLObXOMAegfGJQoYvwLEPenoJfuozWCojmPM.png)
- Чи є у вашому гуртку індивідуальні заняття?
- Так ми маємо індивідуальні заняття, вони більше розраховані на дітей які тільки-но приєдналися і мають якісь певні вокальні труднощі або ж для дуже обдарованих дітей, які в майбутньому будуть сольно виступати.
- Як часто проходять заняття та яка їх тривалість?
- Заняття групові проходять два рази в тиждень, в першу та другу зміну. Тривалість заняття в першу зміну – 45 хвилин, а у другій зміні два заняття по 45 хвилин, з перервою п’ять хвилин.
- Чи є у вашому гуртку поділ за рівнем підготовки дітей?
- Так є поділ на два рівні – початковий та основний, початковий рівень – це з першого по третій рік навчання і далі вже з четвертого року навчання у нас по сьомий рік – основний рівень
- Які є вимоги до учасників гуртка?
- З основних вимог це ходити стабільно на гурток, відвідувати заняття і мати бажання розвиватися.
![Народні пісні – не лише історія: як у Луцьку діти опановують автентичний спів](https://vsn.ua/storage/image-icons/wQCslJMNBrTJWN4TzbBxbN9mYOrXqFeJZNEyEWRp.png)
- Що вам найбільше подобається в вашій роботі з дітьми?
- Найбільше мені подобається в роботі з дітьми їхня відкритість і бажання до розвитку.
- Розкажіть також, що є найскладнішим у вашій роботі й чи є якісь проблеми.
- Найскладнішим для мене наразі є вести документаційну роботу.
- Чи з’явились якісь проблеми в вашій роботі пов’язані з війною?
- Особливо ніяких проблем не виникло, але складнощі є в тому, що часто заняття не відбуваються, оскільки починається повітряна тривога і ми мусимо спускатись в укриття, а наразі в укритті немає можливості займатися.
- Які якості потрібно мати, щоб ефективно працювати з дітьми?
- На мою думку, обов’язково має бути любов до своєї професії, а також відповідальність, особливо зараз, коли у нас є повітряні тривоги і ми несемо пряму відповідальність за дітей. Також така якість як терпіння, тому що це дуже складна робота і вона вимагає терпіння, оскільки ми не одразу бачимо результат. І комунікабельність, тому що дуже часто спілкуюся з батьками.
- Чи потребує наразі ПУМ нових викладачів?
- Так, наразі нам потрібні викладачі вокалу, а також викладачі гітари.
Автор: Едвард Кондратюк
Читайте також:
- Ексклюзивно для ВСН Victoria Niro: про кавери, авторську музику та соціальні меседжі
- Покинули університет заради музики: MOLODI про шлях до успіху