Ексклюзивно для ВСН Victoria Niro: про кавери, авторську музику та соціальні меседжі
Victoria Niro - молода, харизматична українська співачка, яка вже встигла завоювати серця тисяч слухачів завдяки своїм проникливим каверам і авторським пісням.
Відома своєю універсальністю в жанрах поп і хіп-хоп, вона поєднує музичну чуттєвість із глибокими емоціями та соціальними меседжами. Її творчий шлях розпочався з переспівів світових і українських треків, проте справжнє визнання прийшло з виходом авторських композицій.
У ексклюзивному інтерв'ю журналістам ВСН Victoria Niro розповіла, як кавери перетворилися на повноцінну творчість, про важливість соціальних меседжів у музиці та про пошуки себе в кар'єрі.
- Ви здобули популярність як кавер-виконавиця, але з часом стали відомою і завдяки своїм авторським пісням. Як змінився ваш творчий шлях від перших каверів до власних треків?
- Кавери завжди легше, бо ти працюєш по перевіреній пісні аудиторією, основна задача не переспівати, а віддати свої відчуття. Зі своєю творчістю, однозначно цікавіше.Тут політ фантазій, емоцій, своєрідний квест: Передам що хочу сказати?І чи відчують люди.
- Ви самі пишете пісні чи співпрацюєте з авторами?
- Я працюю з авторами. Шершень - автор більшості моїх пісень. Я приходжу з історією, деякими фразами та основним посилом. Шершень чи інші автори складають це у риму. Тут головне знайти автора який на 100 процентів відчуває тебе. Наразі я вчусь у них.
- Що для вас важливіше - створення популярних треків чи вираження ваших особистих почуттів у музиці?
- А тут одне без іншого не може бути. Кожен, просто кожен, артист розраховує на те і те. Щоб і популярний трек був і передати своє відчуття. Ті, хто кажуть, що мені не головне, щоб трек був популярний, чи я не розраховував/розраховувала на популярність треку - це не правда)
Завжди все обдумується. А от як буде на виході то це завжди загадка.Але погоджусь, що артист в першу чергу хоче передати свій певний емоційний стан який буде дотичний до інших.
- Поділіться своїм досвідом співпраці з продюсерськими центрами. Що стало причиною того, що ваші шляхи розійшлися?
- У мене було декілька співпраць і досі надходять пропозиції. Але я зрозуміла, що я не людина лейблу чи продюсерських центрів. Краще лоба розбивати самій і підійматись теж. Остання співпраця була з «PAPA MUSIC». У нас є 3 пісні і трек «Замало» я вважаю шедевром. Ми вирішили розійтись, бо мені важко було десь притримуватись бачення інших. Скажу так, що люди з компанії лейблу не зрозуміли мій типаж характеру.Тому ми гарно розійшлися. Але я не проти лейблів чи продюсерських центрів. Декому вони справді можуть допомогти.
- Як ви сприймаєте порівняння з Андрієм Скрябіним? І що для вас означає виконати кавер на одну з його пісень?
- Андрій Скрябін це легенда. Звичайно, я пишаюсь цим!
Перші порівняння були як я заспівала кавер «Добряк». Маса людей писали, що якби Андрій був живий, то він би допомагав мені. У нас схожий вайб, непокірність. Та й Андрій мій кумир ще з 12 років. І воно десь позначається на моїх піснях.
«Скажи мені що ти слухаєш чи кого І я скажу тобі хто є ти» Андрій Скрябін є визначна постать у нашій культурі. І завжди буде актуальний. Поки ми співаємо його пісні Він живий!
- Ви відомі своїми потужними й глибокими піснями, які часто мають соціальний підтекст. Які теми ви найбільше хочете розкрити через свою музику, і чому?
- У мене багато пісень про любов. Але я хочу і буду доносити тему непокірності. Про те, що біла ворона і є визначна. Про те, що керуйтесь своїми помилками і не слухайте аж дуже інших. Не бійтесь себе в першу чергу. Не йдіть на поводу.
І звісно впертість буде супроводжуватись моральними синцями, але так ви будуєте себе, а не овечку покірну
- Які зміни ви помітили у собі та вашій творчості після початку повномасштабного вторгнення?
- Я і ми всі стали одночасно злішими, менше страху стало, вміння постояти за себе, але одночасно ми стали морально і фізично травмовані. І безслідно це не пройде вже. У творчості своїй я намагаюсь не хайпити на війні. Я співала кавери на тему війни, але зрозуміла, що непотрібно хайпити, коли військові просили: «Мала, зроби пісні які будуть нагадувати про щось що було до війни, або що може відволікти».
- Ви активно підтримуєте ЗСУ та благодійні ініціативи. Як важливо для вас, як для артиста, бути частиною соціальних і культурних процесів під час війни?
- Та це прямий обов'язок артистів підтримувати! Прямий! Причому наголошую: має бути ініціатива від самого артиста. Голос, пісня це та ж сама зброя. Як піднімає дух так і може лікувати рани.Це дуже важливо.
Я засуджую артистів які беруть гонорари за виступи благодійні. Це треш просто.
- Ваш стиль поєднує різні музичні елементи. Чи є конкретні музичні жанри чи артисти, які значно вплинули на ваше звучання?
- Мені все одно на модні тенденції і звуки. Завжди подобалась музика і звучання 80-90-х. Мелодичніше там було і щиріше. На моє сприйняття музики вплинули: Філ Колінз, Джордж Майкл, Елтон Джон, Нірвана, Ганс енд Розес, Емінем, 2Pak. Тупак взагалі зіграв визначну роль в написанні пісні «Не знаю»
- Як ви почувалися, коли батько Андрія Скрябіна дозволив вам виконати його пісню? Це було для вас знаковим моментом у кар'єрі?
- Незабутній момент. Нас познайомили Роман Загороднюк і Олексій Кучеренко. Вони писали книжку про загибель Андрія Скрябіна. Знаєте, пан Віктор Кузмич мені нагадав доброго Дамблдора з Гарі Поттера. Людина, яка перенесла такі страшні втрати одного сина і дружини. В очах таке, що я навіть не знаю як це передати словами. В очах тотальне добро, я вперше бачила такі добрі навіть дитячі очі. Коли Віктор Кузьмич сказав «Ви схожі з Андрійком» в мене мільярд мурах поповзли. Вважаю за честь бути знайомою з батьком Скрябіна.
Так, це було знаковим. Взагалі в домі Андрія містично відчувається його присутність.Хто там був підтвердить мої слова
- Які пісні з вашого репертуару для вас є найбільш особистими і чому?
- Всі пісні. А якщо пісня, яка повністю описує мене то це «Непокірна голова».
- У вас величезна аудиторія в TikTok. Як ви вважаєте, що стало ключем до вашого успіху в цій соцмережі?
- Кавери дали велику популярність. І Потім авторські пісні. А також зі слів людей в мене зовнішність, яка запам'ятовується.
- Як ви справляєтеся з хейтерами, чи впливають негативні коментарі на вас та вашу творчість?
- Хейтери потрібні як би ви не крутили. Це ті люди які найкраще вас популяризують. Хейт хейту різниця. Коли тобі щось за творчість пишуть, то це здоровий хейт. Інколи під настрій я сама можу підстібати хейтерів. А взагалі ставлюсь рівно.
- Ваші пісні часто мають багатогранний зміст і навіть протестний характер. Які особисті переконання ви закладаєте у свою музику?
- Як і казала, я хочу донести людям: «Не бійтесь себе в першу чергу. Не стидайтесь себе. Не будьте покірними головами Ви - є ви! Цікаві індивідуальності».
- Ви поєднуєте пісні з соціальними меседжами та емоційними історіями. Як ви знаходите баланс між глибоким змістом і комерційним успіхом?
У нас є свій етнокод звучання ритміки, слів, тем. Завжди автори пісень і артисти думають як правильно подати і звучання і зміст. Наприклад дуже американські мотиви у нас не заходять. Можливо з часом, але не зараз. Зараз люди закутані у своє, рідне. І це правильно. Єдине що зазначу, що треба робити якісне своє звучання. Принаймні намагатися. І не брати рефи руських.
- Ви говорили, що не плануєте переїжджати до столиці і відчуваєте себе комфортно у Львові. Чому саме це місто стало для вас місцем, де найкраще творити?
- Це одна із причин чому ми розійшлися з лейблом. Я так прив'язана до свого Львова, що відчувала майже фізичний біль коли жила у Києві. Я люблю Київ, але приїжджати туди. Тут моє все в прямому розумінні. Я мушу бачити ці вулиці, мушу бачити друзів в живу, а не телефоном. Може щось зміниться, але наразі я не можу покинути Львів
- Раніше ви брали участь у Нацвідборі на «Євробачення», але так і не увійшли до фіналу. Чи плануєте в майбутньому ще раз спробувати свої сили?
- Планую взяти участь. От тільки розберусь, якого плану пісню я хочу показати і про що вона буде.
- Що б ви хотіли сказати своїм прихильникам і критикам сьогодні?
- Прихильникам щира подяка за підтримку. Вони найкращі у мене. Я от чесно не знаю як би була без них. Вважаю їх своїми людьми. А критиків я теж поважаю, бо серед них є дуже слушні поради, хоч і з жовчю.Тому я деколи мотаю собі, що там пишуть. Але ніколи не піду на поводу через якийсь там комент чи критику з якою я не погоджуюсь. Загалом бажаю здоров я їм. Бо критикувати це теж нелегка справа. Та й усі ми є критиками когось чи чогось, не будем лукавити.
Читайте також:
- Унікальний голос в шість октав: мультикультурний співак про свій шлях до визнання та виклики творчості
- Покинули університет заради музики: MOLODI про шлях до успіху
- «Музика - це емоція»: KHAYAT про повернення на Нацвідбір і новий етап у творчості