«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

Спортсменка Ольга Пелих відома не лише на Волині, де зараз проживає та на Рівненщині, де народилася. Її знають без перебільшення по всьому світу, де неодноразово виборювала першість на змаганнях зі станової тяги, забігів з перешкодами та кросфіту. 

Відомим є вислів: «Золоті медалі зроблені не з золота. Вони зроблені з поту, рішучості і рідкісного сплаву, який називається силою волі». Про шлях до визнання світового рівня, труднощі та кропітку працю над собою журналістам ВСН розповіла майстриня спорту міжнародного класу з пауерліфтингу WPC та WPA, чемпіонка та рекордсменка України, Європи та світу в становій тязі, діюча кросфіт-атлетка забігів з перешкодами «Race nation», «Дика гонка» та «Spartan», переможниця та призерка всеукраїнських та всесвітніх змагань Ольга Пелих.

- Чи пам'ятаєте момент, коли вирішили пов'язати своє життя зі спортом? 

- Спортом я захоплювалася з самого дитинства. Я народилася та виросла у селі Вельбівно Рівненської області, а мої друзі любили грати у футбол і я завжди грала разом з ними. Мені настільки полюбився цей вид спорту, що вже з 6 класу мене забрали у Костопільський ліцей-інтернат спортивного профілю. А згодом запропонували увійти у збірну України з футболу.

- Тоді й розпочався шлях у великий спорт?

- Ні, я повернулася додому, хоча моя тренерка була категорично проти, адже я подавала великі надії. Справа у тому, що я постійно переживала за маму, яка лишилася з братом сама. Я знала, що їй було важко, адже нас вона ростила одна, без батька. Тож на той момент я обрала допомагати мамі та знову пішла до школи у рідному селі. Проте мене вже знали як футболістку та запрошували грати за різні регіональні команди, я їздила, грала.

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

- Де вирішили навчатися після закінчення школи?

- Я дуже хотіла вступати до естрадно-циркового училища, але для цього не вистачало фінансів. Та й підготовка потрібна була більш професійна, а на той момент ми займалися як могли - розтяжка, силові навантаження - все за допомогою підручної атрибутики, адже в селі такого роду секцій не було. Тому я вирішила вступати у коледж у місті Дубно, на народну хореографію. Мені сподобалося пізнавати себе через танець, працювати над жіночністю, пластикою, я отримувала від цього величезне задоволення. До цього моменту я більше характеризувала себе як «пацанка».

Навчаючись у коледжі, я працювала в Дубенський виховній колонії. Така робота тривала 5 років і також наклала певний відбиток на мою особистість. З підопічними ми тренувалися, готувалися до фестивалю «Червона калина». У нас були дружні стосунки, проте коли це було необхідно - я проявляла строгість. Не скажу, що було легко там працювати, в психологічному плані, але той досвід зіграв свою роль також. 

- Чи не покинули у цей період футбол?

- Ні, я й у Дубно грала, спорт постійно був у моєму житті. Потім я вступила до університету імені Лесі України у Луцьку, також на хореографічний, аби отримати вищу освіту.

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

- З якими труднощами довелося зіштовхнутися на шляху до великого спорту?

- Я мала проблему зайвої ваги, постійно боролася з цим різними методами, але розуміла, що це можна врегулювати лише комплексно, а починати потрібно з харчування.

- Відколи з'явилася проблема зайвої ваги?

- Змалку, така була моя реакція на стреси, проблеми - я їх заїдала. Кожен переживає негаразди по-різному, є люди, яким шматок в горло не лізе, у мене ж навпаки. Не вміла формувати тарілку здорового харчування, та і цьому ніде не вчили. Паралельно з навчанням на народній хореографії в університеті я займалася черлідерством, тож питання з вагою стало категоричним і я вирішила заглибитися у вивчення правильного харчування та пішла на спеціалізоване навчання. В той самий час я пішла в тренажерний зал.

- Як відбулося ваше знайомство з тренажерним залом?

- До цього моменту я навіть штанги в руках не тримала. Перший рік з займалася сама, адже для занять з хорошим тренером потрібні були немалі кошти. Тож я пішла працювати на нічну роботу, ще паралельно навчаючись в університеті, адже мала стимул оплачувати особисті тренування. Дійсно, витрачала на тренування всі свої заощадження, але я розуміла, що вкладаю їх в себе, в свій розвиток.

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

- Коли побачили перші успіхи, вирішили не зупинятися?

- Мої успіхи побачив мій тренер. Я схудла та почала посилено готуватися, а згодом і виступати у вправі «станова тяга». Наразі я чемпіонка світу та майстер спорту міжнародного класу по становій тязі. Проте мені стало нецікаво працювати лише в цьому напрямку, я прагнула бути універсальною, використовувати гімнастичні елементи тощо. Тому я почала поєднувати з бігом, кросфітом, почалися виступи на забігах, зокрема «Race nation» та «Spartan», участь у чемпіонатах світу. 

- Беручи участь у змаганнях, які країни відвідували?

- По становій тязі - дуже багато країн, і Фінляндія, і Франція, і Португалія. Також у минулому році я їздила змагатися по кросфіту у Малагу (Іспанію), зайняла там друге місце. Це були дуже круті змагання, різні локації та атрибути.

Брала участь у забігах з перешкодами на чемпіонаті світу в Греції. Вони проходили три дні, кожного дня - певна дистанція з певною кількістю перешкод. Там я посіла друге місце і вийшла на рівень абсолютної першості, що проходив у Дубаї. Дистанція була 21 кілометр по пустелі і 30 перешкод, а учасників - близько 30 з усього світу. Це, мабуть, були одні з моїх найважчих змагань. Після 15 кілометра було враження, що починаються галюцинації, але я розуміла - треба бігти. Коли я перетнула цю відстань, мене охопили сильні емоції, я почала плакати. Мій результат - перше місце, але їхала я туди не заради цього. Звісно, я пишалася собою, але головне для мене були не регалії, а емоції, досвід.

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

- Чи були у вас травми? 

- Ні, не було. Я займаюся в задоволення собі і завжди обираю в першу чергу здоров'я. Коли виконую вправи, я дуже сконцентрована на собі, на своїх відчуттях, і постійно це кажу своїм підопічним: під час тренування думки повинні бути зосереджені тільки на тренуванні. Велику роль відіграє самодисципліна, режим. Особисто я маю шість тренувань на тиждень, а кожного вівторка, незалежно від погодніх умов, я купаюся в нашій річці Стир. Це я перейняла у свого вітчима, він з'явився в маминому житті, коли я вже була повнолітня, я безмежно за неї рада, адже головним моїм стимулом було завжди, щоб мама була щасливою. Я дуже багато працюю, аби вона мною пишалася. 

- Хто є вашим натхненником? Людиною, що надихає на нові здобутки?

- Основна людина, яка надихає мене та безмежно вірить у мої сили - це мій тренер та за сумісництвом мій чоловік. У нас підростає син, який також радіє моїм перемогам. 

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

- Що можете побажати початківцям?

- Якщо людина має ціль - немає нічого неможливого. Потрібно поставити для себе мету і працювати, йти до неї, бути терплячим. Потрібно вчитися працювати зі своїми емоціями. У заняттях з тренером немалу роль відіграє взаєморозуміння, потрібно дійсно бути на одній хвилі. Але результат є тоді, коли підхід - комплексний: харчування, режим дня, фізичні навантаження та загалом спосіб життя.

«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих«Немає нічого неможливого»: чемпіонка світу Ольга Пелих

Читайте також:

Можливо зацікавить