«Одна-єдина, соборна Україна»: як у Луцьку відзначали День Соборності. Фоторепортаж
У Луцьку з нагоди Дня Соборності утворили живий ланцюг. Зі стягом і під звуки гри прикордонного загону, лучани пройшлися від Театрального майдану до мурів замку Любарта.
Українські стяги, кількість яких у центрі Луцька в цей день годі й перелічити, відчуття гордості за приналежність до цієї країни і вдячності захисникам за кожен новий день та слова «одна, єдина, соборна Україна», які лунали з уст людей. Все, що у цей день фізично чи по відчуттях було на Театральному майдані міста.
Майдан ще до самого початку акції наповнилася сотнями людей, у руках, на плечах і в серцях яких - блакитно-жовті стяги.
33 роки тому українці стали у «Живий ланцюг», який з’єднав людей з Івано-Франківська, через Львів до Києва. З нагоди проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР, який 22 січня 1919 року утвердив єдину і неподільну України, схожу акцію провели у Луцьку.
Після віче пішою ходою лучани рухалися до Замкової площі. Колона з прапороносців та лучан, які взялися по обидві сторони за двохсотметровий прапор, на чолі якої був оркестр, під звуки гімну та маршу прямували до площі.
Протягом всієї дороги лунали: «Слава Україні! - Героям слава!», «Слава нації - Смерть ворогам», «Україна - понад усе!» та «Слава ЗСУ - Слава! Слава! Слава».
На Замковій площі пригощали борщем - акція від ОЗСП «Любарт» ЗСУ «Борщ для ЗСУ» - кошти з продажу якого відправилися для бійців. А також - відбувався аукціон.
Керівник штабу ОЗСУ «Любарт» ЗСУ Андрій Д'яченко у своїй промові зазначив, що фактично другим нашим Днем Соборності стало 24 лютого 2022 року, коли всі побачили, що українська соборність дійсно існує на практиці.
«Сьогодні ми згадуємо подію, яка відбулася більше сто років тому. Коли українці на Софійській площі у Києві задекларували свій намір об‘єднатися. Ця подія - героїчна і трагічна. Героїчна, тому що показали, що українці хочуть бути єдиними, але трагічна, тому що вона не стала практичною. На жаль, не вдалася на практиці - уряд УНР і ЗУНР продовжували існувати окремо», - сказав Д'яченко.
Він продовжив зі слів, що у 90-х роках цей день - День Соборонсоті - став святковим, але практичним змістом він наповнений не був.
«Ще рік тому ми боялися, чи відповідає це свято практичному сенсу, чи коли повстане український народ перед викликом, чи зможе він його витримати, чи дійсно він буде таким, про який ми звикли говорити 22 січня.
Фактично другим нашим Днем Соборності ми можемо вважати 24 лютого 2022 року. Ми всі побачили, що українська соборність дійсно існує на практиці. Опір окупантам почали чинити всі: на Луганщині, Чернігівщині, Сумщині. Багато українців почало їхати з-за кордону. Навіть на тих територіях, де не встигли швидко організувати опір, розгорнувся дуже широкий партизанський рух, як на Херсонщині.
І українське суспільство, і українська армія, і політичне керівництво показало свою єдність у боротьбі проти окупантів. Фактично наша єдність - це головне, що ми протиставити окупантам», - наголосив керівник штабу.
Ольга Юсковець