Осіння мобілізація 2024: з якими травмами не призивають
Восени 2024 в Україні триває загальна мобілізація. Не підлягають призову чоловіки, яких військово-лікарська комісія визнала непридатними або тимчасово непридатними до служби через стан здоров'я. Закон чітко визначає перелік захворювань, що можуть бути підставою для відстрочки.
Які саме травми можуть стати підставою для визнання військовозобов'язаного чоловіка тимчасово непридатним до військової служби, йдеться в матеріалі Голос Карпат.
Так, відповідно до наказу Міністерства оборони України № 402, не підлягають мобілізації військовозобов'язані чоловіки, які отримали серйозні травми кінцівок, шиї, голови, хребта, спинного мозку, органів грудної або черевної порожнини. Якщо ці травми значно порушують функції організму.
До переліку, який визначено законом, входять:
- будь-які переломи;
- струси головного мозку;
- контузії;
- будь-які травми, що включають здавлення, розрив, крововилив, набряки, чужорідне тіло, політравму;
- термічні та хімічні опіки;
- тепловий удар;
- відмороження;
- баротравма;
- кесонна хвороба;
- асфіксія;
- ураження блискавкою;
- ураження електричним струмом;
- вплив іонізуючого випромінювання, компонентів ракетного палива, джерел електромагнітного поля, лазерного випромінювання;
- токсична дія мікроорганізмів I-II груп патогенності.
Варто зауважити, що тимчасово не підпадають під призов чоловіки, які отримали серйозне отруєння та проходять реабілітацію.
Мається на увазі отруєння лікарськими засобами або хімічними речовинами немедичного призначення, включно з газами, димом, парами, пестицидами, харчовими продуктами, токсинами внаслідок укусу тварин, плазунів або комах.
Термін дії відстрочки через стан здоров'я визначає військово-лікарська комісія. Особа може бути визнаною тимчасово непридатною до військової служби на термін від двох місяців до одного року.
Читайте також:
- Мобілізація в Україні: у ТЦК задоволені рейдами на концертах та у ресторанах
- План мобілізації на Волині – один із найнижчих в Україні