Переселенець з Луганщини заплатив 5000 доларів за фіктивні документи, аби втекти за кордон: чи покарали його
Переселенець з Луганщини хотів уникнути мобілізації і замовив в інтернеті фальшиві документи, аби чкурнути за кордон.
Про це йдеться у вироку Любомльського районного суду від 9 липня.
Як йдеться у матеріалах справи, уродженець міста Зимогір'я Слов`янського району Луганської області, будучи військовозобов’язаним, у січні 2024 року зв’язався через месенджер «WhatsApp» з людиною, особу якої встановити не вдалося, яка за грошу винагороду мала виготовити йому фальшиві документи, які б дозволили виїхати за кордон.
Зокрема, це мало бути тимчасове посвідчення військовозобов`язаного, посвідчення про те, що він дійсно являється спеціалістом ІІ категорії відділу по забезпеченню діяльності Білогородської сільської ради, посвідчення про відстрочку від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час та розпорядження про призначення спеціалістом ІІ категорії відділу по забезпеченню діяльності Білогородської сільської ради.
Чоловік за виготовлення фіктивних документів заплатив 5000 доларів США. Кошти передав при особистій зустрічі як і свої анкетні дані та фото.
Невдовзі документи були готові, тож, маючи їх на руках, він вирішив втекти за кордон через пункт пропуску «Ягодин», що на Волині. Та прикордонники його не випустили, миттєво виявивши фальшивку.
Підозрюваний підтвердив у суді, що дійсно хотів незаконно залишити країну, адже легально не мав на це права, тому пішов на такий крок. Причиною такого вчинку назвав необхідність виїзду за кордон для заробітків. На запитання про військовий облік відповів, що не став на військовий облік.
Суд дійшов висновку, що мета вчинення правопорушення обвинуваченим є саме виїзд за межі України задля уникнення від мобілізації. Суд критично поставився до показань обвинуваченого, що причиною такого вчинку була мета виїзду для заробітків на будівництві, адже сума в 5000 доларів США за підроблені документи є економічно неспівмірною із очікуваними заробітками.
Та суд врахував щире каяття чоловіка, тому суворо його не покарав. Йому призначено 1 рік обмеження волі.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду протягом 30 днів із дня його проголошення через Любомльський районний суд.
Читайте також:
- Посилення мобілізації: ухилянти ризикують залишитися без водійських посвідчень
- Не прийшов у ТЦК стати на військовий облік: як покарали волинянина
- Стало відомо, скільки військовозобов'язаних перебувають у розшуку ТЦК: Волинь серед лідерів