Посилення мобілізації: ухилянти ризикують залишитися без водійських посвідчень

Права мобілізація

З 16 липня в Україні почнуть притягувати до відповідальності військовозобов'язаних чоловіків, які не оновили у ТЦК свої військово-облікові дані.

Водії, які порушили правила мобілізації, ризикують залишитися без водійських посвідчень, пише today.ua.

18 травня 2024 року в нашій країні набув чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Протягом 60 днів усі чоловіки віком від 18 до 60 років мають у ТЦК оновити свої військово-облікові дані. Це можна зробити не тільки у ТЦК, але також у Центрах надання адміністративних послуг та у додатку «Резерв+». Але за наявності оновлених даних у додатку «Резерв+» прийти в ТЦК все ж таки потрібно тим, хто хоче стати на облік, отримати бронювання, право на відстрочку, отримав направлення на ВВК або мобілізаційне розпорядження.

16 липня 2024 року ТЦК почнуть масово розсилати повістки на відомі адреси військовозобов'язаних чоловіків. Точніше, це будуть не повістки, а так звані вимоги щодо оновлення військово-облікових даних.

Якщо військовозобов'язаний своєчасно не оновить свої військово-облікові дані, то поліція має доставити його до ТЦК. Якщо це зробити буде неможливо з якоїсь причини, то тоді на порушника правил мобілізації накладуть тимчасові обмеження. Так, наприклад, він не зможе керувати транспортним засобом. Цього права його позбавлять за рішенням суду.

Читайте також:

Можливо зацікавить