Понад півтори тисячі магістрів ВНУ отримали дипломи. Фото
У найбільшому вищому навчальному закладі Волині - національному університеті імені Лесі Українки, вручили дипломи 1662 випускникам-магістрам з дев'яти факультетів.
Урочисте вручення дипломів відбулося у вівторок, 16 січня, у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. Початок заходу змістила у часі повітряна тривога, проте після відбою учасники повернулися з укриття до проведення урочистостей.
У вітальному слові ректор ВНУ Анатолій Цьось відзначив, що новоспечені магістри є справжніми професіоналами кожен у своїй галузі.
«Ми українці, і завжди доводимо до переможного завершення всі наші справи, тож жодні повітряні тривоги не завадять нам провести сьогодні урочисте вручення дипломів. Пам'ятаймо, завдяки кому ми мали змогу навчатися ці рік і чотири місяці, здобувати магістерський ступінь, тож дякуємо нашим захисникам за це.
Наші 1662 випускника, які вже завтра почнуть свою професійну діяльність, надзвичайно кваліфіковані та здатні якісно працювати для розвитку нашої країни», – наголосив Анатолій Цьось.
Привітати випускників завітала народна депутатка Верховної ради України, заступниця члена делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Ірина Констанкевич:
«Нинішній випуск - це унікальний випуск, адже стати магістром під час війни - це також героїзм. Ви обрали вчитися, аби працювати у країні задля нашої перемоги. Пройдуть десятиліття і ви будете розповідати, як вчилися у потужному вузі у воєнний період, тому що вірили, що Україні потрібні фахівці.
Вже завтра ви будете в іншому статусі, вам буде непросто, але я щиро вірю, що ви маєте ту силу, аби розвивати Україну та працювати задля її блага».
Благословив випускників протоієрей Волинської єпархії Микола Цап:
«Сьогодні хоч і тривожний, але радісний день у нашому університеті. Я щиро вітаю магістрів, адже це важливий етап у їхньому житті. Божого благословення вам, щасливої долі та не зупиняйтеся на досягнутому.
Закликаю вас не забувати про свою Альма-матер, знаходьте себе у цьому непростому світі та будьте достойними будівничими своєї країни. Велика дяка вам за те, що попри війну обрали навчання в Україні, а не за кордоном».
Серед випускників - 2024 і соціальна працівниця по роботі з громадою БФ «Рокада» на Волині Олена Кузьмич, яка отримала диплом магістра клінічної психології. Ця вища освіта для неї вже друга.
«За першою вищою освітою я - магістр української мови та літератури. Насправді, це дуже дивні відчуття ще раз іти в університет після вже отриманої вищої освіти і отриманого кандидатського ступеня, але це була моя давня мрія. Я навчалася на факультеті психології, на клінічного психолога.
Направду було важко, тому що я думала, що після коронавірусу навчання буде більше онлайн, проте це був справді денний стаціонар, очна форма навчання. Дуже вдячна викладачам, тому що знання, які вони дали, - унікальні, ти не прочитаєш про це у підручниках».
За словами Олени Кузьмич, дуже важливо вивчати психологію у вищих навчальних закладах, а не на спеціалізованих курсах, які зараз дуже поширені.
Після вітальних слів випускники отримали дипломи та традиційно підкинули вгору свої академічні шапки.«Важливою передусім є практика, яку ми проходили: у військовому госпіталі, у психлікарні. Такі знання людина не отримає пройшовши курси. Здобутий досвід мені допоможе покращити рівень спілкування з ВПО, яке необхідне у моїй роботі.
У моєму випуску близько 20 людей, ми здружилися та весело проводили час разом. Однозначно, наше спілкування буде продовжуватися й надалі. А наступні студенти, які прийшли після нас - люди старшого віку, багатьом за 60 років. Тож вік - не завада отримати освіту, якщо людині щось дійсно до душі».
ФОТО: Роман Домбровський
Читайте також:
- В Україні скоротять кількість університетів: подробиці
- Найбільше - з Китаю: у ВНУ навчається більше 200 іноземних студентів
- В Україні запровадять нову систему вищої освіти: що зміниться для студентів