Радник росії при ООН звільнився через війну в Україні: зрадник чи патріот?

Радник росії при ООН звільнився через війну в Україні: зрадник чи патріот?

23 травня радник постійного представництва росії при ООН у Женеві Борис Бондарєв, який перебував на дипломатичній службі 20 років, оголосив про своє рішення подати у відставку через війну проти України. Він написав на своїй офіційній сторінці у соцмережі LinkedIn, що за час дипломатичної служби йому ще «ніколи не було так соромно за свою країну та роботу». 

Про це повідомляє інформаційне агентство ASPI.

У своїй заяві Бондарєв зазначив, що «розв'язана путіним агресивна війна з Україною, а за фактом із усім західним світом, – не лише злочин проти українського народу, а й, мабуть, найтяжчий злочин проти народу росії». В інтерв'ю американському виданню The New York Times Бондарєв сказав, що в розв'язанні конфлікту винен не тільки президент росії володимир путін, а й російське МЗС, оскільки його колишні товариші по службі теж несуть відповідальність за те, що переконували керівництво в можливості росії здобути швидку перемогу в Україні.

Бондарєв підкреслює, що серед його колег, хоч і в меншості, є ті, хто поділяє його погляди щодо війни, і деякі після її початку навіть пішли у відставку, але не так публічно, як Бондарєв. За його словами, «багато колег досі вірять у пропаганду, яку вони при цьому самі допомагають створювати», вважаючи, що Захід піде на поступки перед ядерними загрозами з боку росії. Представники російського МЗС навіть готові, щоб їхні діти жили серед «радіоактивних руїн», оскільки для них «цінності важливіші».

24 травня прессекретар кремля дмитро пєсков заявив: «Пан Бондарєв більше не з нами, скоріше, проти нас. Він засуджує дії російського керівництва, які підтримуються майже всім населенням нашої країни». У кремлі Бориса Бондарєва звинуватили у зраді через його антивоєнну позицію та заяви про «деградацію МЗС РФ» та міністра сергія лаврова.

Звісно, відставка дипломата такого високого рангу вважається величезним ударом по іміджу кремля і свідчить про наростаючий опозиційний потенціал російського олігархату. Дедалі більше росіян усвідомлюють, що росія проводить не спеціальну військову операцію, а розв'язала безглузду та необґрунтовану війну проти сусідньої держави. Російська влада налякана, що подібні дії шанованих на міжнародній арені російських дипломатів, політиків, бізнесменів, селебрітіс і активістів не тільки негативно позначається на іміджі рф, але й може стати прикладом для інших, хто дійсно є патріотом своєї країни і усвідомлює, що нинішня влада своїми діями лише перетворює колись процвітаючу країну з великим майбутнім на країну-ізгоя та країну-агресора.

І незважаючи на те, що поки такі росіяни, як Борис Бондарєв, не можуть повернутися до росії і змушені перебувати за кордоном, коли підніметься вся росія, тікати будуть змушені ті, чиїми руками країна була розвалена та знищена.

Можливо зацікавить