Раніше Волинська єпархія УПЦ МП мала репутацію проукраїнської, але через митрополита Нафанаїла сталося протилежне, - священник з Луцька
Настоятель луцької парафії Рівноапостольної Марії Магдалини протоієрей Олександр Колб, який приєднався до Православної Церкви України, розповів, що свого часу Волинська єпархія УПЦ МП мала реноме проукраїнської завдяки позиції митрополита Ніфонта. За його словами, із зовсім іншим настроєм і підходом розпочав своє служіння у Волинській єпархії митрополит Нафанаїл.
Про це він заявив в інтерв'ю Релігійно-інформаційній службі України.
«Покійний митрополит Ніфонт, як відомо, був авторитетним і впливовим архиєреєм. Його поважали люди, священики, єпископи і державні керівники. Для священнослужителів Волинської єпархії від митрополита Ніфонта було офіційне благословення: «Якщо люди на парафії просять проводити богослужіння українською — священик зобов'язаний виконати їхнє прохання». А ще клірикам єпархії було наполегливо рекомендовано на богослужіннях не поминати Московського Патріарха. Таким чином Волинська єпархія отримала реноме проукраїнської. Зі зовсім іншим настроєм і підходом розпочав своє служіння у Волинській єпархії митрополит Нафанаїл. Тепер маємо те, що маємо», - каже священник.
— Щодо нього і його поглядів багато було сказано, у т.ч. і у нас. Це не поодинокий випадок, коли на, здається, проукраїнські єпархії дають проросійських владик. Новини з Черкаської єпархії зараз це підтверджують. Тобто в єпархіях, де є такі погляди, де є тиск на священнослужителів, де ось такі нездорові стосунки, все одно мізер настоятелів зі своїми громадами переходять до ПЦУ. Вони настільки настрашені, налаштовані проти чи навчені, що так нормально? Чи є можливість говорити з ними загалом?
— В цілому духовні отці Волинської єпархії УПЦ це досить тихі, прості і незарозумілі священнослужителі. Вони йдуть слідом за своїм архиєреєм, бо дійсно так навчені. Ні загалом, ні по одинці з ними говорити не вдасться, та й не потрібно. Тут агітації бути не може, це ж не на вибори потрібно йти. Кожен має свій розум, свобідну волю і своє бачення. З власного досвіду знаю, яке воно служіння і в простому селі, і у великому місті. Тому нехай кожен священнослужитель робить свій крок і свій вибір. Тут я нікого не осуджую і не переконую. Можу сказати лишень одне: і в УПЦ, і в ПЦУ є хороші священнослужителі, всі ми віримо в Єдиного Бога і всі ми є православні. Так чи інакше, але ми всі співслужимо один з одним.
— Тобто переконати їх важко, якщо вони йдуть за своїм архиєреєм, навіть якщо він твердо не хоче виходити з русского міра. А якщо паства захоче вийти з МП, то чи багато з них підуть за паствою? Маємо свіжий випадок на півночі Волині, коли священик на чолі громади перейшов до ПЦУ.
— Як я вже казав вище, ніхто нікого не повинен переконувати. Всі запитання і претензії повинні бути адресовані до архиєреїв, а не до простих священиків. Моя така пропозиція, щоб люди йшли до правлячого і заявляли про свій вибір. Місцеві батюшки і так знають настрої своєї пастви, а єпископи живуть в “небесах” і для людей вони недоступні. Хай спробують тиснути на людей, хай почують голос народу. Але, знову таки, на превеликий жаль, так не станеться — люди ще більше за священиків бояться своїх архиєреїв. Така правда.
Читайте також:
- У Луцьку митрополит УПЦ МП Нафанаїл тисне на священників, які вступили до об'єднання православних вірян
- «Деякі люди пішли з нашої парафії, коли почули Євангеліє українською», - настоятель храму з Луцька, який приєднався до ПЦУ. Відео
- «Вони з'їдають село зсередини», - священник з Волині про служіння УПЦ МП в хатах
- «Бог розуміє тільки старослов'янську? Української не розуміє?», - священник з Луцької громади. Відео